Home » Bez kategorii » Dzień Patrona

Dzień Patrona

Tegoroczny Dzień Patrona odbył się tradycyjnie 10 marca. To już 77 rocznica śmierci ks. Stanisława Zielińskiego. Uroczysty apel z powodu trwającej  pandemii odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas  I- IV o godzinie 9:50, natomiast dla klas V- VIII o godzinie 12.00. Na początku głos zabrała p. dyr. Anna Myszak, która powitała zebranych gości, przypominając nam ważne fakty z życia naszego patrona, jak również wyraziła głęboką wdzięczność wszystkim tym, którzy włączyli się w pomoc Ukrainie w związku z agresją Rosji na niepodległy kraj. To właśnie nasz patron  niósł pomoc biednym i potrzebującym, dzieląc się tym, co miał. Głos zabrał również Wójt Gminy Kraśnik– p. Mirosław Chapski,  podkreślając wielkie zaangażowanie uczniów Szkoły Podstawowej w Stróży w zbiórkę darów dla potrzebującej Ukrainy, nawiązując tym samym do działalności społecznej naszego szlachetnego patrona.

Następnie uczniowie przedstawili, krótki spektakl teatralny zatytułowany „Ocalić od zapomnienia” W krótkich scenkach o ks. Zielińskim młodzi artyści zaprezentowali swoje aktorsko –wokalne umiejętności. W formie wspomnień tych, którzy znali księdza Zielińskiego przypomniano postać naszego wspaniałego patrona – kapłana o wielkim sercu. Występ został  przyjęty ze wzruszeniem i nagrodzony gromkimi brawami. W ten sposób cała społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.

Z okazji Dnia Patrona zostały również zorganizowane konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowanie. To m. in. konkurs wiedzy o życiu i działalności naszego patrona, konkurs poetycki- związany z napisaniem wiersza o patronie szkoły oraz konkurs plastyczny.

 W tym uroczystym dniu daliśmy wyraz pamięci o ideach, które głosił nasz patron oraz uczciliśmy jego pamięć.

                                                                                                                           Agnieszka Adamczyk

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031