Home » Bez kategorii » Dzień z technologią

Dzień z technologią

15 czerwca br. w naszej szkole odbył się Dzień z technologią. Tego dnia uczniowie mogli przynieść i korzystać z urządzeń mobilnych na przerwach. Nauczyciele zadbali o powadzenie zajęć z użyciem technologii informacyjnej dodając atrakcyjności lekcji. P. Aneta Mirosław i p. Łukasz Kiełb poprowadzili zajęcia z klasami I-VIII. W klasach I-IVz pomocą filmików edukacyjnych na portalu sieciaki.pl oraz Owce w sieci uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń mobilnych oraz netykietę. Następnie uczniowie z wychowawcami wykonali plakaty przedstawiające te zasady. W klasach V-VIII nauczyciele wspólnie z klasą opracowali kodeks bezpiecznego internetu oraz urządzeń mobilnych i  zostały omówione czym jest cyberprzemoc. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania: Co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy? Jak korzystać z internetu i telefonu, żeby nie krzywdzić innych? Co robić, będąc świadkiem cyberprzemocy? Co robić będąc ofiarą cyberprzemocy? Zajęcia w klasach V-VIII zakończyły się quizem Kahoot! podsumowującym bezpieczeństwo w internecie.

 

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930