Home » 2022 » październik » 10

Daily Archives: 10 października, 2022

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach kobiet

Sezon startowy 2022 dla zapaśniczek z LUKS Stróża powoli zbliża się do końca. Przed naszymi młodziczkami pozostał jeszcze start w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Stargardzie.

W dniu dzisiejszym tj. 9 października uczestniczyliśmy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w zapasach kobiet, które zostały zorganizowane w Kielcach. Najlepiej z naszego klubu zaprezentowała się Alicja Krawczyk. Ala wygrywając wszystkie swoje walki została mistrzynią 4 województw- lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Z dobrej strony zaprezentowały się nasze pozostałe zawodniczki: Kornelia Ostrowska, Wiktoria Król i Zuzanna Kozłowska. Każda z ww. dziewcząt uplasowała się w pierwszej dziesiątce swojej kategorii wagowej.

Warto zauważyć, że wszystkie dziewczęta są najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej młodziczek i pomimo tak małego doświadczenia już odnoszą tak znaczące sukcesy.

GRATULUJEMY!!!

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku w naszej szkole, pod koniec miesiąca września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z ubiegłego roku szkolnego razem z opiekunami, przeprowadzili nowe wybory do Samorządu Uczniowskiego na dany rok szkolny. Głosowali obecni w danym dniu uczniowie z klas IV-VIII oraz nauczyciele. Do wyborów zgłoszono 20 uczniów, czyli 2 uczniów z każdej klasy.

Po sprawnie przeprowadzonych wyborach, komisja składająca się z członków Samorządu z ubiegłego roku szkolnego: Aleksandra Czarnota z kl. Va i Emilia Bielecka z kl. VIIIb wraz opiekunami p. Agnieszką Chodarą i Anetą Mirosław, dokonała podliczenia wszystkich głosów i sporządziła protokół wyborów.

Wydano  192  karty do głosowania. Oddano 192 głosów, w tym 189 głosów ważnych oraz 3 głosy nieważne.

Do wyborów zgłoszono 20 uczniów, którzy otrzymali następującą liczbę głosów:

Nazwisko i imięLiczba uzyskanych głosów
1. Kasperek Maciej
2. Szymczyk Szymon
3. Bielecki Nikodem
4. Bielska Amelia
5. Pazdrak  Klaudia
6. Janiszewska Natalia
7. Janduła Hanna
8. Pielaszkiewicz Patrycja
9. Michałek Filip
10. Figiel Wiktor
11. Wilkołazki Wojciech
12. Piotrowski Jakub
13. Woźniak Gabriel
14. Pyzik Iga
15. Maj Filip
16. Dobrowolski Filip
17. Nowak Jakub
18. Uzar Oskar
19. Baran Paweł
20. Dekiel Tomasz

Osoby, które otrzymały największą liczbę głosów, weszły w skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023. Są to:

Baran Paweł – przewodniczący SU z klasy 8b

Bielecki Nikodem – z-ca przewodniczącego SU z klasy 4b

Nowak Jakub – sekretarz z klasy 8a

Pozostali uczniowie z poszczególnych klas, którzy uzyskali większą ilość głosów w swojej klasie,  zostali członkami nowego Samorządu Uczniowskiego. Są to:

Kasperek Maciej                – klasa 4a

Pazdrak Klaudia                 – klasa 5a

Pielaszkiewicz Patrycja      – klasa 5b

Michałek Filip                    – klasa 6a

Wilkołazki Wojciech          – klasa 6b

Pyzik Iga                             – klasa 7a

Maj Filip                             – klasa 7b

Serdecznie gratulujemy przedstawicielom i wszystkim wybranym uczniom zdobytych głosów. Życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy w Samorządzie Uczniowskim oraz wielu ciekawych pomysłów na fajnie spędzony czas w szkole.

Opiekun SU: A.Chodara

październik 2022