Home » Uncategorized » „Bezpieczna droga do szkoły”

„Bezpieczna droga do szkoły”

     Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest priorytetem naszej szkoły. Edukacja dzieci od najmłodszych lat  to podstawa w kształtowaniu świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, dlatego też rok rocznie organizujemy spotkania z przedstawicielami prawa w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W ten oto sposób chcemy uświadomić uczniom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, bowiem podstawowe zasady postępowania mogą uchronić nas od złego, a nawet uratować życie.

     21.10.2022r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze komendy Powiatowej Policji w Kraśniku oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Bezpieczeństwo i Rozwój. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe.

Dzieci w praktyce mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego podróżowania autem oraz znajomości numerów alarmowych. Policjanci przypomnieli również jak ważne jest unikanie kontaktów z nieznajomymi osobami, obcymi zwierzętami, tak aby droga do szkoły była bezpieczna, a nie pełna strachu i negatywnych emocji.                                                                          

E. Janczarek


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930