Home » Uncategorized » Laboratorium przyszłości

Laboratorium przyszłości

W związku z ciągłym rozwojem naszej szkoły i poszerzaniem zasobów niezbędnych do rozwijania kreatywności wśród uczniów, a także rejestrowania ich osiągnięć w drugiej turze zakupione zostały:


– ILCE7M3B aparat SONY A7III BODY
– FE 28-70mm F33.5-5.6 OSS SONY
– Karta Extreme PRO  SDXC 128GB
– Ładowarka NEWELL DUAL FDL-USB-C
– Drukarka 3D Sygnis Edu Lab 3D
– Sygnis Edu Lab 3D-pakiet rozszerzony
– BeCreo-zestaw z mikrokontrolerem
– Lutownica
– Kamera INSTA360 One X2 z selfie stickiem
– Gimbal do aparatów i smart fonów FeyuTech G6 Max
– Statyw do aparatu i kamery duży  
– Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
– Microport Saramonic Blink 500 B1
– Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką

Zakupione rzeczy wykorzystywane będą w ramach zajęć lekcyjnych, a także pozalekcyjnych rozszerzających wiedzę i wykorzystujących potencjał uczniów.
        Drukarka 3d pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji.
     Aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz akcesoria w postaci; statywu, lamp, mikrofonu, mikroporytu i gimablu umożliwi naukę fotografowania i filmowania oraz pozwoli stworzyć niezapomniane materiały z życia szkoły i uczniów.
     Roboty Photon wraz z tabletami  i aplikacją EDU będą wykorzystywane do realizowania podstawy programowej dla przedmiotów „zajęcia komputerowe” oraz „informatyka” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzięki stale rozwijanej i aktualizowanej bazie scenariuszy (dostępnej online), robot może zostać wykorzystany również do nauki matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.

M. Janduła


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930