Home » 2023 » styczeń » 02

Daily Archives: 2 stycznia, 2023

Pomoc Ukrainie

Już po raz kolejny włączamy się w akcje pomocy dla ogarniętej wojną Ukrainy. Pomoc niesiona mieszkańcom Ukrainy, którzy nie opuścili kraju jest w tej chwili absolutnie konieczna i priorytetowa. Od początku trwania agresji Rosji na Ukrainę sukcesywnie włączamy się we wszystkie akcje, które niosą pomoc naszym sąsiadom. Aby wypracować środki i potrzebne fundusze zorganizowaliśmy  w okresie świątecznym kawiarenki z pysznymi wypiekami – babeczkami, pierniczkami i ciasteczkami. Za uzyskaną sumę w kwocie 1500 zł udało nam się zakupić 30 koców, 10 kompletów bielizny termo aktywnej, 16 latarek. Dary zostały zawiezione  do Starostwa Powiatowego w Kraśniku, gdzie zostały przekazane potrzebującym na Ukrainie.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. Jesteśmy wdzięczni przede wszystkim Rodzicom za upieczenie i przygotowanie ciast. To piękny gest solidarności z tymi wszystkimi, którzy zostali, tak brutalnie pokrzywdzeni w tej okrutnej wojnie, której my Polacy jesteśmy świadkami.

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu

V Wojewódzki Konkurs Świąteczny „Najpiękniejsza bombka choinkowa”

W środę 21 grudnia 2022 r. w  Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego „Najpiękniejsza bombka choinkowa”. Spośród 398 bombek przysłanych na  konkurs z 64 placówek oświatowych z województwa lubelskiego, wyróżniona  została również praca naszej uczennicy Natalii Janiszewskiej z klasy Va. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marzena Jóźwicka

styczeń 2023