Home » Uncategorized » „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2023

„Młodzież Zapobiega Pożarom” 2023

We wtorek 6 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik tj. ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie, Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim oraz Szkoły Podstawowej w Stróży. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I–IV oraz klasy V–VIII mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W młodszej grupie wiekowej bezkonkurencyjna okazała się uczennica naszej szkoły Patrycja Biegaj, która pewnie wygrała swoją kategorię wiekową i tym samym uzyskała awans do eliminacji powiatowych, które odbędą się w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku. Drugi z naszych reprezentantów Filip Michałek zajął czwarte miejsce w starszej grupie wiekowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kraśnik. Wręczenia nagród i dyplomów dokonał ks. Grzegorz Stąsiek- kapelan strażaków, p. Radosław Januszczak- komendant miejsko-gminny OSP oraz Anna Myszak- dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!!!

Łukasz Kiełb

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031