Home » Uncategorized » Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

10 marca 2023r. w obchodach Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży  udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. O godz. 9.00 w kościele parafialnym w Stróży odprawiono Mszę Świętą w intencji społeczności szkolnej. Mszy przewodniczył rektor kościoła pw. Świętego Ducha w Kraśniku ksiądz Adam Woch. Homilię wygłosił  ksiądz Krzysztof Klepka.

Dalsze uroczystości miały miejsce w budynku szkoły podstawowej. Dyrektor szkoły pani Anna Myszak powitała przybyłych gości. W wygłoszonym przemówieniu przypomniała sylwetkę Patrona księdza Stanisława Zielińskiego.

W ramach obchodów Dnia Patrona w szkole przeprowadzono dwa konkursy: Konkurs wiedzy o życiu i działalności ks. Stanisława Zielińskiego  i Konkurs literacko – plastyczny pt. „Mój wymarzony dzień z Patronem”. Wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Urbańczyk przedstawiła wyniki konkursów. Wręczono nagrody i wyróżnienia. Zebrani na uroczystości goście obejrzeli wystawę prac uczniów oraz  wystawę zdjęć prezentujących życie i działalność Patrona szkoły.

W części artystycznej pt. „Klucze do Nieba” zaprezentowali się uczniowie klasy VIII b oraz chór szkolny. Uczniowie przedstawili historię człowieka, który pragnie dostać się do Nieba. Warto zapamiętać  jego słowa: Na ziemi są tysiące kluczy, które mogą otworzyć Ci bramę do nieba. Wystarczy tylko rozejrzeć się wokół. Pamiętaj, że każdy dobry uczynek to klucz do Nieba. Zbieraj je wytrwale, aby kiedyś Aniołowie otworzyli Ci bramę do Nieba.

Renata Kaźmierak

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031