Home » 2023 » kwiecień » 26

Daily Archives: 26 kwietnia, 2023

Zielona szkoła klasy 6a

W dniach 19-21 kwietnia klasa 6a z opiekunami Kamilą Bryczek i Katarzyną Zielnik uczestniczyła w Zielonej Szkole, która odbyła się w Janowie Lubelskim. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu wybraliśmy się na tor, który obejmował wiele przeszkód mających sprawdzić wytrzymałość i zręczność uczniów. Kolejnym punktem była strzelnica, na której sprawdzaliśmy celność i dobre oko, strzelając z łuku tradycyjnego i bloczkowego oraz broni gładkolufowej typu ,,snajperka” i broni pneumatycznej krótkiej typu ,,glock”. Po obiedzie wybraliśmy się na marsz na orientację po janowskim lesie, pełnym zagadek i zadań, m.in. budowa noszy, nauka wiązania węzłów, które prowadziły do końca wędrówki. Pierwszy dzień zakończyliśmy nocnymi podchodami z zagadkami i straszeniem.

Drugiego dnia po śniadaniu odwiedziliśmy park linowy, w którym mieliśmy do wyboru bardziej zaawansowaną trasę niebieską i mniej zaawansowaną zieloną. Następnie mieliśmy mini szkołę przetrwania, polegającą na budowaniu szałasów, rozpalaniu ognia za pomocą krzesiwa, nauce zdobywania wody pitnej i wyznaczaniu kierunków. Drugi dzień zakończył się ogniskiem w miłej atmosferze przy różnorodnej muzyce.

Ostatniego dnia wybraliśmy się w podróż samochodami terenowymi po pobliskich drogach leśnych. Naszą przygodę w Janowie zakończyła budowa i wspinaczka po skrzynkach oraz ,,jazda” żyroskopem. We wszystkich atrakcjach braliśmy udział pod czujnych okiem pracowników Zoomu Natury.

Po trzech intensywnych dniach wróciliśmy zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach, z bagażem wspaniałych wspomnień.

Kamila Bryczek, Katarzyna Zielnik

kwiecień 2023