Home » Uncategorized » Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach – od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcji zbierania śmieci, która w naszej szkole odbyła się 24 kwietnia. Jest to również doskonała szansa na poprawę świadomości, co do konieczności ochrony środowiska naturalnego. Świadomi narastającego zagrożenia w ramach tegorocznego święta 26 kwietnia zorganizowaliśmy „Godzinę dla Ziemi”. W tym czasie uczniowie klasy 4a pod opieka pani M. Bartosik zaprezentowali ekologiczne przedstawienie pt. „Bateriowe problemy”. Odbyło się również podsumowanie konkursu na ekologiczne nakrycie głowy, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie uczniowie obejrzeli ekologiczny film edukacyjny, oraz rozwiązali interaktywny quiz Kahoot nawiązujący do treści prezentowanego filmu. Dzieci z klas I – IV mogły sprawdzić swoją wiedzę uczestnicząc w ekologicznym kole fortuny z drobnymi nagrodami. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich działaniach i zmaganiach konkursowych. Wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. Było to połączenie przyjemnego z pożytecznym i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością oraz mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930