Home » Uncategorized » „Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam”

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo

Jak nie czytam, jak czytam”

Według badań 62% Polaków nie czyta  w ciągu roku ani jednej książki.  Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać.

Chcemy dać każdemu uczniowi okazję, by miło sobie poczytał w gronie koleżanek i kolegów. Każdy to, na co ma ochotę, dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. Akcja skierowana jest szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem za ich nieprzeczytanie. Niech młodzież zobaczy, że czyta najlepszy uczeń w klasie i ten najbardziej niegrzeczny.        

Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.

Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego  już po raz kolejny zgłosiła swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. 6 czerwca wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami podbijali rekord czytania książek. Na miejsce akcji wybraliśmy teren zielony na boisku szkolnym, gdzie o godz. 10 rozpoczęliśmy wspólne czytanie. Było miło, wesoło i przyjemnie, czytaliśmy w najbardziej komfortowych, wybranych przez siebie pozycjach. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie- w  sumie 191 osób (pozostała część uczniów przebywała na wycieczce). Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930