Home » Uncategorized » Szkolny Dzień Języków Obcych

Szkolny Dzień Języków Obcych

Nasza szkoła po raz kolejny zamieniła się w kolorowe wydarzenie jakim jest Szkolny Dzień Języków Obcych, który miał na celu zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej. Klasy od 1 do 3 tworzyły mapy symboli Wielkiej Brytanii, Londynu i rodziny królewskiej Klasy od 4 do 8 miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wybrany kraj angielskojęzyczny, niemieckojęzyczny lub hiszpańskojęzyczny, uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych krajów. Zorganizowano więc konkurs na najbardziej kreatywny strój: ciekawa postać anglo-, niemiecko- lub hiszpańskojęzyczna (klasy 4-8). Konkurs wygrał Jakub Król.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych. Lista zwycięzców przedstawia się następująco :

– 1 miejsce z języka angielskiego zajęła Anita Sokal 8b

– 1 miejsce ex aequo z języka niemieckiego zajęły : Julia Pyzik 7a i Oliwia Marchewka 7a,

– 1 miejsce z hiszpańskiego zajęła Marika Kostkowska 8b

Na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego rozwiązywane były quizy językowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu. Na przerwach można było sprawdzić swoje umiejętności wokalne i językowe w szkolnym karaoke. Przeprowadzona została zabawa z użyciem telefonów i z aplikacją Actionbound.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930