Home » Uncategorized » Święto patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki

Święto patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki

W dniu 18 września Kościół przeżywa święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Z racji obchodzonej uroczystości, w poniedziałek odbyła się uroczysta Msza Święta, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami.

Wiele osób brało czynny udział w Eucharystii poprzez czytanie Słowa Bożego, posługę przy ołtarzu oraz śpiew. Liturgię sprawował ks. Wojciech Mazur, który wygłosił homilię przybliżając nam postać św. Stanisława.

Do świątyni uczniowie klas I przynieśli plecaki z książkami i przyborami szkolnymi, które zostały poświęcone przez kapłana. Ksiądz Proboszcz Grzegorz Stąsiek serdecznie przywitał przybyłych parafian i gości włączając się we wspólną modlitwę. Na zakończenie ks. Wojciech udzielił  wszystkim uroczystego błogosławieństwa, z uśmiechem i pieśnią na ustach społeczność szkolna udała się na zajęcia.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930