Home » Uncategorized » Ślubowania nadszedł czas

Ślubowania nadszedł czas

Dzień 13 października 2023 roku na długo pozostanie w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów i ich najbliższych, bowiem w tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeżywali uroczystość Ślubowania. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych, a wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Gotowi, odświętnie ubrani pierwszoklasiści, po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz symbolicznym dźwięku szkolnego dzwonka, rozpoczęli uroczystość w rytmie tradycyjnego poloneza.

W dalszej części razem z uczniami klasy 4a, pierwszaki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, czyli to, czego do tej pory nauczyły się w szkole.  Zapewniły także, że znają szkolną rzeczywistość i są już gotowe podejmować uczniowskie wyzwania.

Po zakończonym występie artystycznym zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie klas młodszych, na pytanie Pani dyrektor, zgodnie potwierdzili, że wszystkie pierwszaki zdały swój pierwszy „egzamin” na szóstkę.

Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze i na sztandar szkoły, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Podczas aktu pasowania na ucznia szkoły, którego dokonała Pani dyrektor Anna Myszak, wszyscy uczniowie dumnie kroczyli po czerwonym dywanie, a każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

Nie obyło się również bez corocznych upominków od uczniów klas drugich i trzecich- własnoręcznie zrobionych zakładek do książek oraz prezentów od rodziców, którzy zafundowali swoim pociechom pamiątkowe książeczki ze słodkimi rożkami.

Paniom wychowawczyniom i Pani dyrektor, rodzice podziękowali za włożony trud w przygotowaniu uczniów oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Po zakończeniu części oficjalnej i sesji fotograficznej, pierwszaki zostały zaproszone na słodki poczęstunek do klasy, przygotowany również przez swoich przez rodziców.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów oraz radości z przebywania i zdobywanej wiedzy w naszej szkole.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych:

Małgorzata Kozłowska, Agnieszka Chodara oraz Katarzyna Zielnik

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031