Home » 2015

Yearly Archives: 2015

Przedstawienie jesienne

W dniu 3.11.2015r klasa IIc pod kierunkiem Pań Elżbiety Biała i Ewy Mróz przygotowała przedstawienie na temat zachowań leśnych zwierząt jesienią.

Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom zwierząt, które przygotowują się do zimy. Uczniowie recytując krótkie wierszyki uświadomili innym dzieciom jak zwierzęta pracują jesienią, by zgromadzić sobie zapasy na zimę, lub też jak radzą sobie ze zdobywaniem pożywienia w trakcie zimowych mroźnych dni.

Przedstawienie bardzo się podobało, a nasi mali aktorzy z klasy IIc zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ewa Mróz

SAM_0619

Śniadanie daje Moc

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”, którego głównym celem jest pokazanie i uświadomienie dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Śniadanie jest więc najlepszym startem w każdy nowy dzień. Dzięki programowi „Śniadanie daje moc” p[przyczyniamy się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce, oraz promujemy prawidłowe żywienie.

Przygotowania do śniadania zaczęły się od przeprowadzenia przez wychowawców klas I-III pogadanek na temat prawidłowego, zdrowego żywienia, przypomnienia dzieciom zasad higieny oraz roli śniadania w całym dniu każdego człowieka.

Następnym etapem było przygotowanie przez uczniów klas I-III dekoracji naszej szkoły. Cały korytarz przypominał o zdrowym odżywianiu, pojawiły się różne prace plastyczne przedstawiające kolorowe owoce i warzywa, gazetki tematyczne, plakaty. Dzieci pod opieką wychowawców, oraz Pań nauczycielek świetlicy przygotowały ciekawe prace plastyczne.

Uczniowie klas III pod czujnym okiem wychowawców zrobili piękne plakaty na temat zasad zdrowego odżywiania. Plakaty również zdobiły nasz korytarz szkolny.

Pania Agnieszka Chodara wraz z uczniami zredagowali specjalne wydanie gazetki szkolnej.

W dniu 6.11.2015r. odbyło się Święto pt.” Śniadanie daje Moc”. Pamiętając o zasadach higieny i bezpiecznego posługiwania się akcesoriami kuchennymi, dzieci zrobiły piękne, wesołe kanapki, nie zabrakło również zdrowych owoców i przekąsek. Do współpracy w przygotowaniu śniadania przyłączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, która ufundowała zakup produktów (owoce, warzywa, nabiał) dla poszczególnych klas. Po przygotowaniu śniadania dzieci wspólnie jadły wesołe kanapeczki, było dużo uśmiechu i radości.

Dzień „Śniadanie daje Moc” bardzo spodobał się dzieciom w naszej szkole. Uczniowie chętnie ze sobą współpracowali i dzielili się swoimi pomysłami na wesołe kanapeczki. Koordynatorem programu była Pani Ewa Mróz.

Ewa Mróz

SAM_0635

SAM_0684

SAM_0669

Kolejne sukcesy LUKS Stróża

W niedzielę 29 listopada zapaśnicze kadry Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Stróży wchodzące w skład drużyny Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Stróży wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach. Zawody te odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Do zmagań o najwyższe miejsca na podium przystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego oraz dwie drużyny ze Słowacji.

W łącznej klasyfikacji turnieju, żeńska część naszej reprezentacji zajęła wysokie III miejsce. Na ten wynik złożyły się indywidualne sukcesy poszczególnych zawodniczek w swoich kat. wagowych: Katarzyna Jargieła – I miejsce, Weronika Chapska – I miejsce, Jagoda Kulesza – I miejsce, Zuzanna Lipińska – II miejsce, Gabriela Dzik – II miejsce, Angelika Chapska – II miejsce,  Klaudia Michalska – II miejsce, Klaudia Wcisło – III miejsce, Natalia Wanatowicz – III miejsce, Małgorzata Małek – III miejsce, Alicja Ogledzińska – V miejsce i Martyna Buczkowska – V miejsce. Wśród chłopców na podium w swoich kat. wagowych stanęli: Marcin Samolej – II miejsce, Maciej Kania – III miejsce, Konrad Chapski – III miejsce, Michał Kasica – III miejsce, Kornel Mazur – III miejsce.

Obaj trenerzy sekcji zapaśniczej LUKS Stróża – Sylwester Janik i Łukasz Kiełb gratulują sukcesów swoim podopiecznym i zachęcają wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego  na treningach zapaśniczych, a nie przed telewizorem czy komputerem.

20151129_144031

20151129_142057

20151129_094803

Andrzejkowy wieczór

W czwartek 26 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez samorząd uczniowski, radę rodziców oraz radę pedagogiczną naszej szkoły. Podczas szalonej zabawy przy muzyce, którą serwował p. Marek Skrzyński uczniowie mieli również możliwość powróżyć sobie we wróżbach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Smacznym dodatkiem dopełniającym całą zabawę był poczęstunek herbatą i pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Po przetańczonym wieczorze wszyscy, którzy mieli jeszcze ostatki sił zatańczyli kilkukrotnie układ przygotowany przez uczennice klasy VA, które już zapowiedziały kolejny występ z nowym programem na zabawie choinkowej.

Łukasz Kiełb

20151126_191707

Zawody pływackie 2015

    W środę 25 listopada kadra pływacka naszej szkoły w składzie: Antonina Rej, Jakub Kolasa, Kacper Majcher i Marcel Domański wzięła udział w powiatowych zawodach pływackich, które odbyły się na pływalni MOSiR w Kraśniku Fabrycznym.

      Po startach na odcinkach 50 metrów stylem grzbietowym Tosia zajęła bardzo dobre 5 miejsce w swojej kategorii a jej kolega z klasy Kuba uplasował się na 4 miejscu w swojej kategorii tracąc 0,17 s do podium. Ich starsi koledzy Kacper i Marcel reprezentowali naszą szkołę w wyścigu na 50 m stylem klasycznym, obaj chłopcy zajęli wysokie miejsca w swoich wyścigach.

    Jako opiekun naszych pływaków gratuluję im udanego występu i przy tej okazji zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego na pływalni.

Łukasz Kiełb

20151125_091124

LIGA MISTRZYŃ PIŁKAREK RĘCZNYCH

       Uczniowie naszej szkoły byli świadkami zmagań w dwóch meczach grupowych tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS-u Selgros Lublin.

       W pierwszym wyjeździe w dniu 30.10.2015 r. pod opieką p. Konrada Kasperka oraz p. Marka Skrzyńskiego uczniowie podczas meczu aktywnie i z zaangażowaniem kibicowali, lecz MKS Selgros Lublin przegrał w 3. kolejce spotkań Ligi Mistrzyń ze szwedzkim IK Savehof 21:34 (10:17) . W drugim wyjeździe w dniu 13.11.2015 r. uczniowie byli świadkami bardzo zaciętego i wyrównanego meczu z rumuńskim CSM Bukareszt, gdzie trenerem obecnie jest Kim Rasmussen – jednocześnie selekcjoner reprezentacji Polski Kobiet. Niestety MKS również uległ rywalkom 27:30 (13:15) i pożegnał się z Ligą Mistrzyń. Opiekunami tego wyjazdu byli organizator p. Konrad Kasperek oraz p. Ewa Mróz.

      Udział uczniów naszej szkoły w takich wydarzeniach przekłada się na doskonały sposób spędzania wolnego czasu, zobaczenia na żywo gry najwyższego formatu, a także sprzyja integracji uczestników wyjazdów oraz rozwija zdolności kulturalnego kibicowania widowisk sportowych. Celem wyjazdów jest rozwijanie zainteresowań sportowych naszych uczniów oraz zachęcenie ich do aktywnego uprawiania sportu.

Konrad Kasperek

IMG_0070

IMG_0024

IMG_0017

Październik miesiącem oszczędzania

     Uczniowie klasy VI a należący do koła recytatorsko-teatralnego pod opieką p. Bożeny Brytan przygotowali i dnia 30 października zaprezentowali przedstawienie p.t. “Złotówka do złotówki”. Przedstawienie to, zachęcało uczniów do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności, przekonywało, że warto oszczędzać pieniądze, bo za uzbierane grosiki i złotówki można kupić sobie wymarzoną rzecz, pojechać na wycieczkę i.t.p.

     Klasy pierwsze zostały uroczyście przyjęte w szeregi SKO. Otrzymały książeczki, na które będą wpłacać swoje oszczędzone grosiki.

B. Brytan

20151030_100129

20151030_100411