Home » 2015 » marzec » 13

Daily Archives: 13 marca, 2015

„Potrafię udzielać pomocy”

W miesiącu lutym klasa IV „a” zakończyła realizację innowacyjnego programu nauczania pierwszej pomocy, który prowadzony był od września przez p. Łukasz Kiełba. W ramach realizacji programu „Potrafię udzielać pomocy” odbyło się 18 godzin lekcyjnych, podczas których uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę i umiejętności szybkiego i skutecznego udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Podczas tych zajęć klasa IV „a” nauczyła się zasad postępowania między innymi w przypadku wystąpienia omdleń, złamań, zwichnięć, krwotoków, zadławień, ataków epilepsji czy ewakuacji ze szkoły.

Podsumowaniem całego cyklu zajęć był przeprowadzony konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, który wyłonił „Najlepszego, klasowego ratownika”. W klasie czwartej tym najlepszym ratownikiem okazała się dwójka uczniów, którzy otrzymali tą samą ilość punktów z przeprowadzonego konkursu. Najlepszymi ratownikami zostali Gabrysia Juszkiewicz i Bartek Rupeć.

W imieniu własnym oraz Pani dyrektor gratuluję zwycięzcom: Gabrysi i Bartkowi oraz wszystkim uczniom klasy IV „a”, którzy zaliczyli powyższy kurs.

Łukasz Kiełb

20150302_141139

20150302_141017

,,Non omnis moriar– nie wszystek umrę…”