Home » 2015 » listopad » 30

Daily Archives: 30 listopada, 2015

Kolejne sukcesy LUKS Stróża

W niedzielę 29 listopada zapaśnicze kadry Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Stróży wchodzące w skład drużyny Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Stróży wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach. Zawody te odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Do zmagań o najwyższe miejsca na podium przystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podkarpackiego oraz dwie drużyny ze Słowacji.

W łącznej klasyfikacji turnieju, żeńska część naszej reprezentacji zajęła wysokie III miejsce. Na ten wynik złożyły się indywidualne sukcesy poszczególnych zawodniczek w swoich kat. wagowych: Katarzyna Jargieła – I miejsce, Weronika Chapska – I miejsce, Jagoda Kulesza – I miejsce, Zuzanna Lipińska – II miejsce, Gabriela Dzik – II miejsce, Angelika Chapska – II miejsce,  Klaudia Michalska – II miejsce, Klaudia Wcisło – III miejsce, Natalia Wanatowicz – III miejsce, Małgorzata Małek – III miejsce, Alicja Ogledzińska – V miejsce i Martyna Buczkowska – V miejsce. Wśród chłopców na podium w swoich kat. wagowych stanęli: Marcin Samolej – II miejsce, Maciej Kania – III miejsce, Konrad Chapski – III miejsce, Michał Kasica – III miejsce, Kornel Mazur – III miejsce.

Obaj trenerzy sekcji zapaśniczej LUKS Stróża – Sylwester Janik i Łukasz Kiełb gratulują sukcesów swoim podopiecznym i zachęcają wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego  na treningach zapaśniczych, a nie przed telewizorem czy komputerem.

20151129_144031

20151129_142057

20151129_094803

Andrzejkowy wieczór

W czwartek 26 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez samorząd uczniowski, radę rodziców oraz radę pedagogiczną naszej szkoły. Podczas szalonej zabawy przy muzyce, którą serwował p. Marek Skrzyński uczniowie mieli również możliwość powróżyć sobie we wróżbach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Smacznym dodatkiem dopełniającym całą zabawę był poczęstunek herbatą i pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Po przetańczonym wieczorze wszyscy, którzy mieli jeszcze ostatki sił zatańczyli kilkukrotnie układ przygotowany przez uczennice klasy VA, które już zapowiedziały kolejny występ z nowym programem na zabawie choinkowej.

Łukasz Kiełb

20151126_191707

Zawody pływackie 2015

W środę 25 listopada kadra pływacka naszej szkoły w składzie: Antonina Rej, Jakub Kolasa, Kacper Majcher i Marcel Domański wzięła udział w powiatowych zawodach pływackich, które odbyły się na pływalni MOSiR w Kraśniku Fabrycznym.

Po startach na odcinkach 50 metrów stylem grzbietowym Tosia zajęła bardzo dobre 5 miejsce w swojej kategorii a jej kolega z klasy Kuba uplasował się na 4 miejscu w swojej kategorii tracąc 0,17 s do podium. Ich starsi koledzy Kacper i Marcel reprezentowali naszą szkołę w wyścigu na 50 m stylem klasycznym, obaj chłopcy zajęli wysokie miejsca w swoich wyścigach.

Jako opiekun naszych pływaków gratuluję im udanego występu i przy tej okazji zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego na pływalni.

Łukasz Kiełb

20151125_091124