Home » 2016 » luty » 17

Daily Archives: 17 lutego, 2016

Walentynki w naszej szkole

Dzień 14 lutego przypadający w tym roku w niedzielę, był obchodzony również w naszej szkole. Panie K. Pytlak, E. Więckowska i A. Chodara ustroiły w serduszka dolny korytarz, zrobiły ogłoszenia i specjalne skrzynki pocztowe na listy, liściki, kartki i karteczki dla całej społeczności szkoły, czyli wszystkich tych którzy w tym dniu chcieliby podzielić się miłym słowem z inną osobą. Po całotygodniowej zbiórce kartek walentynkowych, w piątek, w ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, swoją pracę rozpoczęła szkolna poczta walentynkowa. Pracownicy poczty mieli bardzo dużo pracy, gdyż uczniowie i nauczyciele bardzo postarali się i napisali ogrom kartek i listów. Po posegregowaniu korespondencji na poszczególne klasy, dwaj listonoszowie z klasy integracyjnej – Kamil Romański i Paweł Strawczyński wspólnie z nauczycielem wspomagającym, dostarczali przesyłki do adresatów z poszczególnych klas. Niektóre klasy organizowały sobie klasowe walentynki i obdarowywały się wzajemnie, np. drobnymi słodkościami.

Celem akacji była nie tylko radość z otrzymania miłych słów i słóweczek, ale także (jak to w szkole bywa) powtórka i przypomnienie sobie zasad ortografii i tego jak się pisze i adresuje kartki i listy w formie papierowej (co w dzisiejszych czasach staje się już przeszłością).

Celem podrzędnym było również przypomnienie sobie zasad savoir-vivru przy przekazywaniu i odbiorze poczty. Chłopcy, którzy wcielili się w rolę listonoszy przekonali się jaki wysiłek trzeba włożyć we wszystko to co się robi, za co wszyscy obdarowani i zakochani z naszej szkoły serdecznie im dziękują.

Agnieszka Chodara

WP_20160212_002

WP_20160212_006

Choinka integracyjna w Lublinie, czyli „XV Bal na 47 chromosomów”

30 stycznia 2016r. uczniowie ze szkolnego chóru działającego w Szkole Podstawowej w Stróży wraz z kierownikiem i inicjatorką corocznych wyjazdów p. Joanną Kotułą, opiekunami p. Agnieszką Chodarą i p. Małgorzatą Kozłowską po raz siódmy uczestniczyli we wspólnej integracyjnej zabawie choinkowej – ,, XV Balu na 47 chromosomów”. Stałym miejscem gdzie odbywa się zabawa jest Sala Gimnastyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Głównymi organizatorami choinki jest małżeństwo dr hab. Anna Bogucka –Kocka i prof. dr hab. Janusz Kocki oraz pracownicy i doktoranci Zakładu Genetyki Klinicznej oraz Katedry Botaniki Farmaceutycznej we współpracy ze studentami kół naukowych ( SKN Genetyki Klinicznej).

W balu udział wzięło 26 uczniów chórzystów Szkoły Podstawowej w Stróży, którzy na czele z p. Andrzejem Wierzchowiakiem (który oprócz przygrywania wcielił się w rolę konferansjera), zaprezentowali bardzo dużo starych, polskich przebojów i hitów minionych lat. Urozmaicaniem śpiewu chóru, był występ uczennic z klasy V„a”, które specjalnie na ten wyjazd przygotowały układ taneczny pt. „Czekolada”.

Oprócz zabaw wodzirejów i animatorów z agencji artystycznej ,,Klanza”, występ artystyczny naszych uczniów był jedynym na tegorocznej choince, przy którym nie tylko dzieci z wadami wrodzonymi, ale również opiekunowie i rodzice super się bawili.

Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami od świętego Mikołaja, w rolę którego wcielił się ksiądz z jednej z lubelskich parafii.

Prezenty (pluszowe maskotki i słodycze) do paczek zostały pozyskane jak co roku od wielu sponsorów, osób prywatnych oraz uczniów naszej szkoły, którzy na czele z p. Joanną Kotułą zorganizowali w świetlicy naszej szkoły zbiórkę maskotek oraz kawiarenkę, z której dochód przeznaczyli na słodycze do paczek.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że co roku możemy pomóc w zorganizowaniu choinki dla chorych dzieci, a przy okazji podzielić się serduszkiem i uśmiechem z tymi osobami.

Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Chodara