Home » 2016 » październik » 17

Daily Archives: 17 października, 2016

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2016r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był to niezwykły apel wzorowany na rozdaniu Oscarów – nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Uczniowie wybierali nauczycieli w anonimowej ankiecie w 11 kategoriach. Wszystkie tytuły były przyjęte z uśmiechem, a czasami z wielkim zaskoczeniem.
A kto otrzymał Nauczycielskie Oscary? – Oto lista zwycięzców.

Tytuł „Uśmiech Roku” przyznano Panu Łukaszowi Kiełbowi, któremu bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor.

Kolejny wspaniały Oscar, a właściwie dwa, czyli „Luzak Roku” oraz „Złota Katarynka” trafiły na ręce Pana Marka Skrzyńskiego.

„Chodziarzem Roku” została Pani Agnieszka Kalisz, to ona według uczniów najszybciej porusza się po szkolnym korytarzu.

„Najbardziej opanowanym nauczycielem”  została Pani Joanna Kotuła, która potrafi utrzymać nerwy na wodzy.

Ta nauczycielka jest niczym gwiazda na czerwonym dywanie…. Według uczniów  na tytuł „Modnisia Roku” zasłużyła Pani Ewa Więckowska.

Hm… trzy sekundy do dzwonka i już myślał uczeń, że mu się z pracą domową upiecze? Oj co to, to nie
Ten nauczyciel wie, że praktyka czyni mistrza. Im więcej ćwiczysz, tym więcej umiesz. A powtarzanie jest matką wiedzy. Choć w naszej szkole jest wielu takich nauczycieli, to tytuł „Pracodomowoholika” trafił do Pani Agnieszki Adamczyk.

„Mistrz ciętej riposty”, to człowiek elokwentny, wygadany i wie co powiedzieć w każdej sytuacji. Czasami potrafi odgryźć się tak,  że aż szkolne kapcie spadają. Oskara w tej kategorii otrzymał Pan Konrad Kasperek.

Kiedy uczniowie rozpoczynali naukę w tej szkole, każdy z nich trochę się bał. To był strach przed nowym otoczeniem i nowymi nauczycielami. Aż nagle wśród tylu spracowanych osób pojawiła się ta jedna, jedyna. Pani Elżbieta Biała otrzymała  Oscara: „Bratnia Dusza” .

Dobre przekazanie wiadomości przez nauczyciela to podstawa dobrej edukacji. W naszej szkole każdy nauczyciel potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny. Tytuł  „Genialnego Nauczyciela” otrzymała Pani Kinga Teter.

Oskara „Woźna Roku” przyznano Pani Dorocie Czerwińskiej.

Galę uświetniły występy naszych solistek : Martyny Buczkowskiej oraz Emilii Rycerz z klasy VI A.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dziękujemy za współpracę wszystkim uczniom.

Ewa Więckowska

14641956_351191401884989_8368012912915593003_n

Zapaśnicy na medal!!!

Podczas minionych wakacji zapaśniczki i zapaśnicy klubu LUKS Stróża wzięli udział w organizowanym przez klub obozie wypoczynkowo-sportowym w Zakopanem. Dobrze przepracowany w okresie przygotowawczym obóz klubowy plus obóz kadry wojewódzkiej przyniosły oczekiwane efekty.

Od początku obecnego roku szkolnego męska jak i żeńska reprezentacja naszego klubu święci sukcesy zarówno na arenie wojewódzkiej jak i międzywojewódzkiej.

W Mistrzostwach województwa Lubelskiego w zapasach kobiet rozgrywanych nieopodal Łukowa, miejsca na podium zajęły: Katarzyna Jargieła(Im), Paulina Pelak(Im), Weronika Chapska(Im), Klaudia Wcisło(IIm) oraz Gabriela Dzik(IIm). W zawodach tej samej rangi dla chłopców, rozegranych w Krasnymstawie na podium stanęli: Maciej Kania (IIIm), Michał Kasica(Im), Janowski Wojciech(IIm) i Michał Samolej(IIIm).

Po wspomnianych już sukcesach przyszedł czas na występy naszych reprezentantów na zawodach makroregionalnych (mistrzostwa 1/4 Polski). I tu nasi zawodnicy przysporzyli swoim trenerom i szkołom powodów do zadowolenia. Miejsca na podium w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Katarzyna Jargieła(Im), Paulina Pelak(IIm), Weronika Chapska(IIm), Michał Kasica (IIIm) oraz Maciej Kania(IIIm).

Trenerzy sekcji zapaśniczej: Sylwester Janik i Łukasz Kiełb mają nadzieję, że odnoszone do tej pory sukcesy są zapowiedzią medalowych miejsc, które ich zawodnicy osiągnął na najważniejszej imprezie sportowej tego sezonu czyli rozgrywanych pod koniec października Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików.

Łukasz Kiełb

Hisilicon Balong

Hisilicon Balong

,,Ja czytam, … my czytamy, …”

                 Początek października w naszej szkole to inauguracja akcji głośnego czytania w roku szkolnym 2016/2017. Już w ubiegłym roku czytaliśmy wybrane przez uczniów książki. Kontynuujemy więc tę ideę, bo naprawdę warto.

              Można powiedzieć, że dzień bez czytania, to dzień stracony. Dlatego my nie tracimy żadnego dnia. Codziennie w naszej  szkole, zgodnie z ustalonym harmonogramem, na określonej godzinie lekcyjnej uczniowie wszystkich klas przez 10 minut czytają wybrane przez siebie utwory literackie, książki, które lubią i chętnie po nie sięgają. Najmłodszych uczniów w świat książek  wprowadzają nauczyciele, starsi uczniowie –czytają sami.

                To naprawdę pożytecznie wykorzystany czas. Czytanie wzbogaca język i wyobraźnię, uczy myślenia, pomaga w zrozumieniu ludzi, świata i siebie, kształtuje hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych. Z bohaterami książek można przeżywać fantastyczne przygody i odbywać niezapomniane podróże.

Kornel  Makuszyński napisał:

,,Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można.”

          My czytamy i pustce w naszym życiu mówimy : NIE!

A. Wnuczek

User Comments

User Comments

A co o akcji głośnego czytania sądzą nasi uczniowie? Oto ich opinie:

– Czytanie daje nam mądrość i wiedzę.

– Poszerzamy zasób naszego słownictwa.

– Jest to ,,trening’’ przygotowujący do płynnego czytania.

– Możemy zwrócić uwagę na poprawną pisownię: ćwiczymy ortografię.

– Lepiej rozumiemy to, co czytamy.

– Uczymy się, co jest w życiu ważne.

– Poznajemy nowe słowa.

– Głośne czytanie w klasie jest zachętą do sięgnięcia po książkę w domu, wolnym czasie.

Opinie uczniów zebrała p. A. Krzysztoń

PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI !!!

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „KUP PAN SZCZOTKĘ”. W ten sposób nasza szkoła po raz kolejny włącza się do akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej. Zbieramy szczotki i pasty do zębów, które trafią do ośrodków misyjnych w Afryce.

Szczotki i pasty muszą być NOWE.

Przynosimy je do swoich sal lekcyjnych lub do wychowawców do 28 października 2016r.

Kordynator: Marzena Józwicka

szczotka

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31