Home » 2016 » listopad

Monthly Archives: listopad 2016

Andrzejki 2016

W czwartek 24 listopada 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się zabawa andrzejkowa organizowana przy współpracy nauczycieli i rady rodziców. O oprawę muzyczną imprezy zadbał p. Marek Skrzyński opiekun Samorządu Uczniowskiego, zaś za wystrój sali i wróżby odpowiadały p. Agnieszka Chodara, p. Ewa Więckowska i p. Katarzyna Zielnik.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne wróżby andrzejkowe. Uczniowie chętnie ustawiali się w kolejce aby poznać swoją przyszłość, zawód który będą wykonywać jako osoby dorosłe czy imię wybranki/ka. Na wszystkich uczestników zabawy w świetlicy szkolnej czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy uczniowie po przetańczonym wieczorze pełnym dobrej zabawy wracali do domów wyposażeni w odblaski zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze.

 

Katarzyna Zielnik

andrzejki-2016-500 andrzejki-2016-515 andrzejki-2016-503

Powiatowe zawody pływackie

22 listopada 2016r. żeńska i męska reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Łukasza Kiełba wystartowały w zawodach pływackich organizowanych przez Powiatowy Związek Sportowy. Sztafeta dziewcząt uplasowała się na 5 miejscu a sztafeta chłopców z niewielką stratą do szkoły z Urzędowa zajęła 4 miejsce. Warto tutaj zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa w Stróży po raz pierwszy w historii do zawodów pływackich zgłosiła sztafety.

Dodatkowo w  zawodach indywidualnych naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, z których najlepszy wynik osiągnął Jakub Kolasa kończąc swój start stylem dowolnym na III miejscu i uzyskując tym samym awans do zawodów rejonowych. Pozostałe dziewczęta Tosia Rej i Maja Adamczyk uplasowały się poza podium stylu klasycznego.

Gratuluję wszystkim reprezentantkom i reprezentantom szkoły oraz życzę im kolejnych udanych startów, w których każdy z nich będzie osiągał swoje osobiste sukcesy.

Łukasz Kiełb

20161122_094900

20161122_090910

20161122_085057

 

Wywiadówka 22.11.2016r.

We wtorek 22.11.2016r. dyrekcja oraz wychowawcy klas, zapraszają rodziców i prawnych opiekunów uczniów na „wywiadówkę” podczas, której zostaną omówione wyniki nauczania i zachowania uzyskane przez uczniów w tym roku szkolnym. Wywiadówka dla klas I-III rozpocznie się o godz 16.30, na spotkania z wychowawcami klas IV-VI zapraszamy o godz. 17.15.

ZAPRASZAMY!!!

„Zdrowy, wolny od dymu papierosowego styl życia”

17 listopada w CKiP w Kraśniku odbyło się podsumowanie XIII Edycji Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zdrowy, wolny od dymu papierosowego styl życia”. Sześcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało w tym konkursie wyróżnienia.

Byli to:

Aleksandra Bielińska klasa 3c

Marika Chwiej klasa 3c

Magdalena Gryta klasa 3c

Julia Romańska klasa 4a

Gabrysia Dzik klasa 6b

Dawid Kaczmarski klasa 6b

Serdecznie gratulujemy!

sam_0984

 

 

Zbiórka maskotek i słodyczy dla dzieci z chorobami genetycznymi

Czasami tak niewiele trzeba zrobić by na twarzy dzieci chorych pojawił się uśmiech. Z tą myślą (podobnie jak co roku) organizujemy zbiórkę maskotek (zarówno nowych jak i używanych) oraz słodyczy.

Wszyscy z pewnością mamy w domu nieużywane bądź niepotrzebne maskotki, które zalegają nam gdzieś po kątach lub za dużo słodyczy. Jeśli masz dobre serce PODZIEL SIĘ, przynieś je do naszej szkoły, a my w miesiącu styczniu przekażemy je dzieciom chorym, podczas corocznej zabawy choinkowej zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, z którym dzięki p. Joannie Kotuła od lat współpracuje nasza szkoła.

Osoby o dobrym sercu lub mile widziani sponsorzy, którzy chcieliby ofiarować maskotki lub słodycze mogą przynieść je do naszej świetlicy lub sali 32. Mamy prośbę, by maskotki używane były czyste i w miarę w dobrym stanie z wiadomych względów estetycznych.

Maskotki i słodycze można przekazać także odpowiedzialnym nauczycielom, koordynatorom akcji – paniom J.Kotuła, A.Chodara, a także panu K.Kasperkowi.

     Zbiórka będzie trwać do końca miesiąca grudnia 2016r., a  podziękowaniem będzie uśmiech chorych dzieci, który z pewnością zagości w tym dniu na ich twarzach.

A.Chodara

rodzinka

„Pszczoła to skarb”

W Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Fabrycznym 30 września 2016 roku został uroczyście podsumowany konkurs  „Pszczoła  to skarb” w ramach 35 Wojewódzkich Spotkań Pszczelarzy.

Gośćmi honorowymi konkursu byli przedstawiciele Urzędu Miasta Kraśnika, Starostwa Powiatowego oraz wicekurator lubelski p. Eugeniusz Pelak. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o pszczołach i ich produktach a także  rozwijanie twórczości plastycznej, literackiej i fotograficznej.

Wśród 60 nagrodzonych prac  znalazły się  prace plastyczne trzech uczennic Szkoły Podstawowej im. ks. S. Zielińskiego w Stróży. Wiktoria Kazula, Katarzyna Paszkowska i Karina Wołoszyn  z klasy III „ b” otrzymały książki i dyplomy. Po uroczystym wręczeniu nagród przez p. A. Gotnera ze Starostwa Powiatowego, nagrodzonym, wyróżnionym i pozostałym uczniom prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy p. Stanisław Różyński podziękował za wkład, piękne rysunki i za udział w konkursie. Potem odbył się słodki poczęstunek.  Na zakończenie dziewczynki obejrzały wystawę prac i wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

Anna Krzysztoń

Sukcesy naszych uczniów

27 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach odbył się VIII Diecezjalny Konkurs o Świętym Janie Pawle II pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia. W konkursie brało udział 14 szkół z terenu Archidiecezji Lubelskiej w tym również uczniowie naszej szkoły, którzy odnieśli sukces w następujących kategoriach:

  •  wiedzy o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II klasy I – III drużyna w składzie:

Hania Szubstarska z kl. IIIa  i Krystian Rupeć z kl. IIIa –  zajęła II miejsce,

klasy IV – VI drużyna w składzie:

Antonina Rej z kl. VIa i Emilia Hałabiś z kl. VIb –  zajęła IV miejsce,

  • muzycznej  klasy I – III:

Julka Barankiewicz z kl. IIIb – zajęła II miejsce.

Do konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu  Św. Jana Pawła II uczniów przygotowali Ks. Grzegorz Stąsiek oraz Pani Marzena Jóźwicka, a do kategorii  muzycznej uczennicę przygotowała Pani Bożena Brytan.

Gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Brytan

img_5471

img_5448

img_5455