Home » 2016 » listopad » 09

Daily Archives: 9 listopada, 2016

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016 r. będziemy obchodzili 98 rocznicę odzyskania niepodległości.

W związku z tym wydarzeniem w dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli panów Marka Skrzyńskiego i Andrzeja Wierzchowiaka przygotowali apel poświęcony temu wydarzeniu. Uczniowie przypomnieli społeczności szkolnej okoliczności utraty niepodległości oraz drogę do jej odzyskania.

Marek Skrzyński

Sukces Kuby

W dniu 7 listopada  2016 r. w naszej szkole  odbył się szkolny etap konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768 – 1864″.

Uczeń klasy VI a Jakub Cedro zakwalifikował się do etapu rejonowego, który odbędzie się 15 grudnia 2016r. w Lublinie. Kuba zakwalifikował się wcześniej do etapu rejonowego kuratoryjnego konkursu historycznego, który odbędzie się 28 listopada 2016 r.

To pierwszy przypadek w naszej szkole, że jeden uczeń zakwalifikował się z dwóch konkursów historycznych.

Gratulujemy Kubie i życzymy sukcesów !

Wyjazd na mecz piłki ręcznej kobiet MKS Selgros Lublin-Energa AZS Koszalin 05.11.2016r.

Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie atrakcyjnych, pozytywnych i wartościowych form spędzania wolnego czasu, „podglądanie” techniki gry zawodowców, dobra zabawa w grupie rówieśniczej. W wyjeździe wzięło udział 20 uczniów pod opieką p. Konrada Kasperka i p. Ewy Więckowskiej. MKS Selgros Lublin pokonał Energę AZS Koszalin 30:22.

Spotkanie połączone było z akcją przeprowadzaną przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie oraz  Przyjazną Zebrą. Policjanci oraz uczniowie wręczali przybyłym na mecz kibicom elementy odblaskowe oraz informowali jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku również na terenie zabudowanym. Dzięki odblaskom pieszy jest widoczny z odległości 150 metrów.

Konrad Kasperek

20161105_171709

Ślubowanie klasy pierwszej

27 października 2016r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej „b”.

Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich rodziców i wychowawcy. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Ślubowanie przyjęła pani dyrektor Małgorzata Urbańczyk, która również dokonała ceremonii pasowania. Pełnoprawnymi uczniami zostali: Anna Bańka, Wiktoria Bielska, Szymon Depa, Filip Dobrowolski, Krzysztof Frankiewicz, Szymon Jaworski, Wojciech Kowal, Filip Maj, Szymon Ogledziński, Sara Piekarz, Milena Pyzik, Patryk Pyzik.

Uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia oraz drobne upominki od swoich kolegów. Po  zakończeniu oficjalnej części uroczystości pierwszoklasiści zostali zaproszeni do swojej sali lekcyjnej, w której czekały: słodki poczęstunek oraz wspaniałe niespodzianki przygotowane przez rodziców.

Anna Kasperek

img_0694 img_0681 img_0683