Home » 2016 » listopad » 21

Daily Archives: 21 listopada, 2016

Wywiadówka 22.11.2016r.

We wtorek 22.11.2016r. dyrekcja oraz wychowawcy klas, zapraszają rodziców i prawnych opiekunów uczniów na „wywiadówkę” podczas, której zostaną omówione wyniki nauczania i zachowania uzyskane przez uczniów w tym roku szkolnym. Wywiadówka dla klas I-III rozpocznie się o godz 16.30, na spotkania z wychowawcami klas IV-VI zapraszamy o godz. 17.15.

ZAPRASZAMY!!!

„Zdrowy, wolny od dymu papierosowego styl życia”

17 listopada w CKiP w Kraśniku odbyło się podsumowanie XIII Edycji Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zdrowy, wolny od dymu papierosowego styl życia”. Sześcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało w tym konkursie wyróżnienia.

Byli to:

Aleksandra Bielińska klasa 3c

Marika Chwiej klasa 3c

Magdalena Gryta klasa 3c

Julia Romańska klasa 4a

Gabrysia Dzik klasa 6b

Dawid Kaczmarski klasa 6b

Serdecznie gratulujemy!

sam_0984

Zbiórka maskotek i słodyczy dla dzieci z chorobami genetycznymi

Czasami tak niewiele trzeba zrobić by na twarzy dzieci chorych pojawił się uśmiech. Z tą myślą (podobnie jak co roku) organizujemy zbiórkę maskotek (zarówno nowych jak i używanych) oraz słodyczy.

Wszyscy z pewnością mamy w domu nieużywane bądź niepotrzebne maskotki, które zalegają nam gdzieś po kątach lub za dużo słodyczy. Jeśli masz dobre serce PODZIEL SIĘ, przynieś je do naszej szkoły, a my w miesiącu styczniu przekażemy je dzieciom chorym, podczas corocznej zabawy choinkowej zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, z którym dzięki p. Joannie Kotuła od lat współpracuje nasza szkoła.

Osoby o dobrym sercu lub mile widziani sponsorzy, którzy chcieliby ofiarować maskotki lub słodycze mogą przynieść je do naszej świetlicy lub sali 32. Mamy prośbę, by maskotki używane były czyste i w miarę w dobrym stanie z wiadomych względów estetycznych.

Maskotki i słodycze można przekazać także odpowiedzialnym nauczycielom, koordynatorom akcji – paniom J.Kotuła, A.Chodara, a także panu K.Kasperkowi.

Zbiórka będzie trwać do końca miesiąca grudnia 2016r., a  podziękowaniem będzie uśmiech chorych dzieci, który z pewnością zagości w tym dniu na ich twarzach.

A.Chodara

rodzinka

„Pszczoła to skarb”

W Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Fabrycznym 30 września 2016 roku został uroczyście podsumowany konkurs  „Pszczoła  to skarb” w ramach 35 Wojewódzkich Spotkań Pszczelarzy.

Gośćmi honorowymi konkursu byli przedstawiciele Urzędu Miasta Kraśnika, Starostwa Powiatowego oraz wicekurator lubelski p. Eugeniusz Pelak. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o pszczołach i ich produktach a także  rozwijanie twórczości plastycznej, literackiej i fotograficznej.

Wśród 60 nagrodzonych prac  znalazły się  prace plastyczne trzech uczennic Szkoły Podstawowej im. ks. S. Zielińskiego w Stróży. Wiktoria Kazula, Katarzyna Paszkowska i Karina Wołoszyn  z klasy III „ b” otrzymały książki i dyplomy. Po uroczystym wręczeniu nagród przez p. A. Gotnera ze Starostwa Powiatowego, nagrodzonym, wyróżnionym i pozostałym uczniom prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy p. Stanisław Różyński podziękował za wkład, piękne rysunki i za udział w konkursie. Potem odbył się słodki poczęstunek.  Na zakończenie dziewczynki obejrzały wystawę prac i wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

Anna Krzysztoń

listopad 2016