Home » 2017 » marzec

Monthly Archives: marzec 2017

V Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 24 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły: Martyna Buczkowska, Natalia Pyzik, Kamila Chwiej, Przemysław Gontarz oraz Anna Biegaj wraz z opiekunem p. Honoratą Kołodziej udali się do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie III na V Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando, którego główną trudnością była pisownia przeczenia „nie” z różnymi częściami mowy. Większość uczestników konkursu świetnie sobie poradziła, ale niekwestionowanym mistrzem ortografii okazał się Przemysław Gontarz – uczeń klasy Va. Przemek nie popełnił żadnego błędu podczas pisania dyktanda i zdobył zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

H. Kołodziej

Najmłodsi pingpongiści w Zamościu

Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi pingpongiści na zawodach wojewódzkich, które odbyły się 11 marca w Zamościu. Zawody rozgrywane w ramach wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych w kategoriach skrzat i żak były doskonałą formą sprawdzenia swoich umiejętności. Po raz kolejny nie zawiódł nasz najmłodszy lider szkolnego klubu, Szymon Kaźmierak, który w całych zawodach nie stracił ani jednego seta. Był to czwarty z kolei turniej wojewódzki, w którym Szymon stanął na najwyższym stopniu podium. Dobrze też spisał się Błażej Wielgus, który zajął dziewiąte miejsce. Również na tym samym miejscu w końcowej klasyfikacji znalazły się Marta Biegaj(kat. skrzat) i Patrycja Król (kat. żak). W łącznej klasyfikacji klubów nasi skrzaci znaleźli się na pierwszym miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z całego województwa, sukces ten jeszcze bardziej cieszy.  W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy wyjazdu zdążyli jeszcze sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z chrząszczem w Szczebrzeszynie.

K. Kozłowski

Wiosna, wiosna, wiosna  ach to TY!

W dniu 21 marca PIERWSZEGO DNIA WIOSNA w naszej szkole odbył się happening dotyczący tolerancji i praw człowieka. Klasom I – III przyświecało hasło „Fajnie być tolerancyjnym”, a klasom IV – VI „Prawa człowieka nie są mi obce”.  Wszystkie klasy do zadania podeszły poważnie i profesjonalnie. Podczas happeningu mogliśmy zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Polski, Rumunii, Włoch, Grecji, Austrii, Anglii oraz Francji. Mogliśmy zobaczyć wielką różnorodność tradycji i kultury i zrozumieć, że dzięki temu, że każdy z nas jest inny świat jest taki piękny i ciekawy.

Uczniowie klas IV – VI udzielili nam mądrej lekcji dotyczącej praw człowieka i sposobu ich przestrzegania w życiu codziennym. Dzięki przedstawionym scenkom przybliżone zostały:  nam prawo do prywatności, zakaz niewolnictwa, prawo do zgromadzeń, prawo do głosowania i kandydowania oraz bardzo bliskie naszym sercom prawo do nauki. Wszyscy (z małymi wyjątkami) przebrani byli za mieszkańców wybranych przez siebie państw i kontynentów. Po prezentacjach klas uśmiechnięci uczniowie wraz z wychowawcami wyszli wiośnie na spotkanie ukazując, że są tolerancyjni i znają prawa człowieka. Było super! Gorące podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w  happening.  W tym miejscy szczególne uznanie dla wychowawców klas Va, VIa oraz VIb, którzy solidaryzując się ze swoimi wychowankami również przebrali się za mieszkańców wybranego przez klasę kraju.

Małgorzata Figiel

 

„Lekki Tornister”- sprawozdanie

W ramach projektu „Leki tornister” na przełomie lutego i marca w każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej odbyły się lekcje, których celem było podniesienie świadomości i wiedzy dzieci z zakresu nawyków prawidłowej postawy, badanie rzeczywistych przyczyn zbyt ciężkich tornistrów oraz pozyskanie danych o przeciętnym ciężarze tornistrów.

Na zajęciach uczniowie zostali zapoznani z 10 zasadami zdrowego kręgosłupa, poznali ćwiczenia na prosty kręgosłup, które można wykonywać w klasie i na zajęciach wychowania fizycznego oraz w domu, przypomnieli też prawidłową postawę podczas siedzenia w ławce. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali piosenkę pt. „Lekki tornister ”, którą następnie improwizowali ruchowo. Wysłuchali też opowiadania pt. „Lekki Tornister i Zielona Kropeczka” – bajki o tornistrze Mikołajka. Następnie było uzupełnianie kart z zadaniami, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę nt. prawidłowej postawy ciała, wyboru tornistra oraz odpowiedniego przygotowania do szkoły. Na zakończenie zostały zważone tornistry wszystkich uczniów i odbyła się rozmowa na temat niepotrzebnych rzeczy przyniesionych do szkoły. Rzeczy zbędne zostały przeniesione do szafek w klasie lub
w szatni.

Elżbieta Biała

Dzień Patrona Szkoły

     10 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Stróży po której nastąpił przemarsz do budynku szkoły na dalszy ciąg uroczystości. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości: przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, oświatowych i samorządowych, jednostek współpracujących ze szkołą, księża a także emerytowani nauczyciele naszej szkoły.

       Uroczystą akademię otworzyło przemówienie Dyrektora Szkoły – Pani Anny  Myszak. Pani Dyrektor powitała przybyłych gości i przypomniała postać ks. Stanisława Zielińskiego. Uczniowie szkoły uświetnili uroczystość wykonaniem montażu słowno-muzycznego poświęconego osobie Patrona Szkoły.

       Obchody Dnia Patrona w szkole to Święto Szkoły, to dzień szczególny, to oddanie czci księdzu Zielińskiemu. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patrona, przypominać o wartościach przez niego wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.

Bożena  Brytan

 

 

Potrafię udzielać pomocy

Wraz z końcem pierwszego semestru uczniowie klasy IV „b” zakończyli realizację innowacji pedagogicznej „Potrafię udzielać pomocy”. Podczas 20 spotkań wszyscy biorący udział w szkoleniu poznali i utrwalili podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podsumowaniem zajęć był przeprowadzony konkurs z zakresu wcześniej omawianych zagadnień. Ratowniczką, która wykazała się największą wiedzą z zakresu udzielania pomocy osobom poszkodowanym okazała się Ania Biegaj- zwyciężczyni konkursu.

Gratuluję wszystkim młodym ratownikom i dziękuję za miłe, wspólnie spędzone chwile podczas nauki.

Łukasz Kiełb

Antonina Rej – laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ,,Piórem i pędzlem…”

Dnia 03. 03. 2017r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie został podsumowany II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki ,,Piórem i pędzlem…”. Temat konkursu: ,,Z uśmiechem przez świat!”. Na to podsumowanie została zaproszona Antonina Rej, uczennica klasy VIa wraz z nauczycielem języka polskiego Małgorzatą Kozłowską. Komisja konkursowa przyznała Tosi wyróżnienie za nadesłany wiersz pt. „Na smyczy”. Tosia kilkakrotnie brała udział w konkursach literackich, jednak ogólnopolskie wyróżnienie było dla niej dużym zaskoczeniem. Wyrazić swoje myśli, uczucia, doznania poprzez poezję to niezwykła sztuka. Właśnie taką umiejętność posiada Tosia, która pisze wiersze pod wpływem chwili i natchnienia. Jej prace są wyjątkowe, obdarzone głębokimi przemyśleniami. Bardzo cieszymy się z Tosi osiągnięcia. Życzymy Jej dalszych sukcesów, niech z poezją będzie ,,za pan brat” a wkrótce o Tosi znowu usłyszymy. ,,Poezja jednoczy a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem” (K. Kampe).

Małgorzata Urbańczyk

 

 

Sportowiec Roku 2016

W dniu 24.02.2017r. podczas sesji Rady Gminy Kraśnik zostały wręczone nagrody Wójta, w konkursie Sportowiec Roku 2016 Gminy Kraśnik.

Drugie miejsce i Tytuł Sportowca Roku 2016 zdobył Szymon Kaźmierak, uczeń klasy III c naszej szkoły.  Szymon w 2016 roku zdobył I miejsce podczas mistrzostw województwa w tenisie stołowym w kategorii skrzat i jest członkiem szkolnego klubu sportowego LUKS w Stróży.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031