Home » 2017 » marzec » 25

Daily Archives: 25 marca, 2017

Wiosna, wiosna, wiosna  ach to TY!

W dniu 21 marca PIERWSZEGO DNIA WIOSNA w naszej szkole odbył się happening dotyczący tolerancji i praw człowieka. Klasom I – III przyświecało hasło „Fajnie być tolerancyjnym”, a klasom IV – VI „Prawa człowieka nie są mi obce”.  Wszystkie klasy do zadania podeszły poważnie i profesjonalnie. Podczas happeningu mogliśmy zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Polski, Rumunii, Włoch, Grecji, Austrii, Anglii oraz Francji. Mogliśmy zobaczyć wielką różnorodność tradycji i kultury i zrozumieć, że dzięki temu, że każdy z nas jest inny świat jest taki piękny i ciekawy.

Uczniowie klas IV – VI udzielili nam mądrej lekcji dotyczącej praw człowieka i sposobu ich przestrzegania w życiu codziennym. Dzięki przedstawionym scenkom przybliżone zostały:  nam prawo do prywatności, zakaz niewolnictwa, prawo do zgromadzeń, prawo do głosowania i kandydowania oraz bardzo bliskie naszym sercom prawo do nauki. Wszyscy (z małymi wyjątkami) przebrani byli za mieszkańców wybranych przez siebie państw i kontynentów. Po prezentacjach klas uśmiechnięci uczniowie wraz z wychowawcami wyszli wiośnie na spotkanie ukazując, że są tolerancyjni i znają prawa człowieka. Było super! Gorące podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w  happening.  W tym miejscy szczególne uznanie dla wychowawców klas Va, VIa oraz VIb, którzy solidaryzując się ze swoimi wychowankami również przebrali się za mieszkańców wybranego przez klasę kraju.

Małgorzata Figiel

marzec 2017