Home » 2017 » czerwiec » 12

Daily Archives: 12 czerwca, 2017

Wycieczka klas VI w Bieszczady

W dniach 29-31 maja uczniowie klas VI wzięli udział w zorganizowanej dla nich wycieczce w Bieszczady. W ciągu tych trzech słonecznych i idealnych do górskich wędrówek dni „Bieszczadzcy Zakapiorzy” ze Szkoły Podstawowej w Stróży zdobyli najwyższy szczyt gór Tarnicę, powędrowali na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka, zwiedzili i poznali znaczenie i zasadę działania elektrowni wodnej Solina oraz zapoznali się na nowo z historią Biblijną z perspektywy występujących w niej roślin odwiedzając ogród Biblijny. Ten krótki okres czasu, był dla wszystkich chwilą wytchnienia i nabrania sił przed pracowitym końcem roku szkolnego, czasem dobrej zabawy, czasem obcowania z naturą, czasem rodzących się przyjaźni oraz jeszcze lepszej integracji zarówno w obrębie swojej klasy jak i obu klas.

WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO im. Stefana Milera w Zamościu

07.06.2017r. dzieci z klasy IA i IB oraz II B odwiedziły ZOO w Zamościu. Miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały zwierzęta z bliska, poznały ich wygląd i tryb życia.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną. ZOO jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz bezcenną skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Kilka zdjęć przybliży wszystkim naszą wycieczkę:)

Był też oczywiście czas na pamiątki. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Opiekunkami uczniów były nauczycielki z klas I-III: p. Alina Bańka, p. Beata Gryta, p. Edyta Powęska oraz p. Katarzyna Mróz.

Edyta Powęska

Zapaśnicy na Mistrzostwach Województwa

Ostatni weekend maja był ostatnim w tym roku szkolnym sprawdzianem umiejętności dla zapaśniczek i zapaśników z klubu LUKS STRÓŻA. Zarówno damska jak i męska reprezentacja naszego klubu i naszych szkół wzięły udział w zawodach rangi mistrzostw województwa.

Jako pierwsze na matę weszły dziewczęta, które w sobotę wystartowały w „Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet”. Zawody te zorganizowane były przez nasz klub a rozegrane zostały na hali Publicznego Gimnazjum w Stróży. Zgromadziły one ponad 100 zawodniczek z 11 klubów całego województwa lubelskiego (Chełm, Stoczek Łukowski, Lublin, Zamość, Włodawa, Janów Lubelski, Kraśnik) oraz spoza województwa (Chęciny, Kielce).

Zawodniczki miejscowego klubu LUKS STRÓŻA, kategorii wiekowej Junior, okazały się być  gościnnymi  gospodyniami, gdyż w klasyfikacji drużynowej wywalczyły II miejsce ustępując ekipie z LUKS SUPLES (Kraśnik) a wyprzedzając na podium drużynę MKS CEMENT-GRYF (Chełm).

Jeżeli natomiast chodzi o ich młodsze koleżanki, które stawiają swoje pierwsze kroki na zapaśniczych matach, wyróżnić należy Natalię Małek, która wygrywając swoje wszystkie walki zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki wśród dzieci, oraz Paulinę Likos i Maję Łysak, które  w bardzo dobrym a nawet przełomowym stylu wywalczyły swoje medale. Po zawodach żałować można jedynie kontuzji jaką odniosła w swojej walce Łucja Woźniak, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i drużyny.

Dzień później w niedzielę, w zawodach tej samej rangi wystartowali chłopcy. Wzięli oni udział w „Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach- styl wolny” w Krasnymstawie. Nasi zapaśnicy idąc śladami koleżanek wywalczyli w tej imprezie 4 medale (4 startujących zawodników z naszego klubu). Klasą samą dla siebie, po raz kolejny okazał się Michał Kasica, który zdeklasował rywali w kat. wagowej do 42kg. Szymek Glinka i Łukasz Małek zawalczyli na swoim wysokim poziomie zdobywając swoje kolejne medale a po raz pierwszy z tak dobrej strony pokazał się Maciek Kania wygrywając całą kat. wagową.

Teraz przed naszymi zawodniczkami i zawodnikami zasłużony wypoczynek na organizowanym przez klub obozie sportowym nad morzem.

4 minuty= życie

W ubiegły piątek reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w wojewódzkim konkursie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurs ten odbył się w zespole szkół nr 5 w Lublinie a jego tematyka dotyczyła oczywiście pierwszej pomocy oraz szeroko pojętego zagadnienia higieny w szkole. Po wcześniejszych przygotowaniach w zawodach finałowych udział wzięły: Kinga Kasperek, Magdalena Kuropatwa oraz Martyna Pałka. Po trudnej części egzaminacyjnej dziewczyny uzyskały następujące miejsca: Martyna Pałka- III miejsce, Kinga Kasperek- wyróżnienie, Magda Kuropatwa – ok. 7 miejsca. Warto zaznaczyć, że wyróżnienie otrzymała jeszcze jedna uczennica naszej szkoły- Emilia Samolej, która otrzymała swoje wyróżnienie za wcześniej wysłaną pracę plastyczną.

Po zakończonym konkursie wszyscy w dobrych humorach z rękami pełnymi podziękowań i nagród a brzuchami pełnymi lodów wróciliśmy do naszej szkoły.

czerwiec 2017