Home » 2017 » grudzień

Monthly Archives: grudzień 2017

0,

Dzień wolny 29.12.2017r.

Drodzy rodzice i uczniowie!

Informujemy, że w związku z pracą szkoły w sobotę 11 listopada 2017r.

Dzień 29 grudnia 2017r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (szkoła tego dnia nie pracuje).

Jasełka 2017

19 grudnia w naszej szkole odbyło się widowisko „Jasełka 2017 – Teatr Cieni”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy VII A i VII B pod opieką p. Agnieszki Kalisz. Oprawę muzyczną przygotował p. Andrzej Wierzchowiak. Na zakończenie Jasełek dziewczynki z klas I zatańczyły „Kołysankę dla Jezuska”, którą zaśpiewała Emilia Bielecka z klasy III.

A. Kalisz

Grudzień w świetlicy

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia można było dostrzec w świetlicy szkolnej już od początku grudnia! W pierwszych dniach miesiąca na zajęciach plastycznych  wykonywaliśmy przeróżne wizerunki św. Mikołaja, wesołe renifery oraz aniołki. Dzieci chętnie robiły ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Wszystkie prace zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów, a nauczyciele świetlicy w trakcie prowadzonych zajęć, opowiadali o tradycjach przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Starania świetliczaków docenił także św. Mikołaj, który odwiedził nas, przynosząc drobne upominki w postaci słodyczy. Dzieci na zajęciach świetlicowych robiły piękne stroiki świąteczne, a także wspólnie ozdabiały pierniczki. W tym miesiącu wychowankowie świetlicy mieli okazję uczestniczyć w różnych  konkursach o tematycznych świątecznej.

Ostatni tydzień w świetlicy upłynął nam na wspólnym śpiewaniu i słuchaniu kolęd. Nasza sala jest przepełniona ozdobami i dekoracjami, nie zapomnieliśmy również o choince, na którą sami wykonaliśmy wszystkie ozdoby, co dało nam dużo powodów do radości, tym samym wspólnie spędzony czas upłynął nam w miłej i świątecznej atmosferze.

 

 

 

 

Świąteczny turniej w tenisie stołowym

W minioną sobotę i niedzielę tj. 16 i 17 grudnia w Kraśniku odbył się II Ogólnopolski Świąteczny Turniej w tenisie stołowym. Nasi zawodnicy mieli więc okazję zagrać z najlepszymi w swoich kategoriach wiekowych z innych województw oraz z Ukrainy niemalże w „domu”. Bardzo dobry wynik osiągnął Szymon Kaźmierak, który w kategorii żaków zajął piąte miejsce ulegając tylko późniejszemu zwycięzcy z Jarosławia. Sam awans do najlepszej ósemki turnieju był najlepszym osiągnięciem Szymona w dotychczasowych startach na zawodach rangi ogólnopolskiej. Szesnaste miejsce w tej samej kategorii zajął Błażej Wielgus. Nagrody najlepszej ósemce turnieju w każdej kategorii wręczył osobiście wiceminister sportu poseł Jarosław Stawiarski. Same zawody mogły się odbyć dzięki finansowemu wsparciu ministerstwa sportu.

Krzysztof Kozłowski

Opatrunek na ratunek

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
                                                                                       Jan Paweł II

Już po raz kolejny raz zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”. W ten sposób nasza szkoła  włącza się do akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania, z która współpracujemy od kilku lat. Zbieramy: gazy, kompresy,  plastry, bandaże,  strzykawki,  rękawice jednorazowe gumowe,  które trafią do polskich ośrodków misyjnych szczególnie do krajów trzeciego świata. Wszystkie wymienione wyżej rzeczy muszą być  NOWE. Zbiórkę w poszczególnych klasach będą prowadzić dwa razy tygodniu wolontariusze szkolnego Koła Caritas do dnia  15 stycznia 2018r.

Bardzo liczymy na waszą pomoc i wsparcie, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Szkolne Koło Caritas

 

„Życie jest piękne i warto żyć!”

Mając na uwadze kształtowanie  u uczniów postawy poszanowania i otwartości na wszelką odmienność oraz akceptację uczniów i ludzi niepełnosprawnych, nasza szkoła w różny sposób podejmuje wszelkie działania zmierzające do poszanowania niepełnosprawności i postawy tolerancji.

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych obchodzonego w Polsce 3 grudnia, klasy IIIa i VIa pod opieką p. E.Powęski i A.Chodary przedstawiły 12 grudnia (ze względu na chorobę głównego aktora),  krótką scenkę pt. „6 życzeń Krzysia”.

Uczniowie z klasy VIa  (Kamil Romański, Wojtek Janowski i Paweł Strawczyński) po zaproszeniu wszystkich zebranych, przedstawili krótko miejsce wydarzenia. Akcja przedstawienia działa się nad morzem, gdzie ciągle słychać było szum fal, które uderzały o brzeg. Mieszkali tam po sąsiedzku dwaj siedmioletni chłopcy. Pierwszym z nich był niewidomy chłopiec, który nie lubił hałasu i ze względu na swoją niepełnosprawność, nie mógł bawić się jak inne dzieci. Zawsze bawił się sam. W jego rolę bardzo pięknie wczuł się Pawełek Cieślak z klasy IIIa. Drugim tak samo dobrym aktorem był Kuba Nowak z tej samej klasy. Wcielił się on w rolę Krzysia, chłopca z dużym temperamentem, który miał super zabawki, ale czuł się bardzo samotny, ponieważ w okolicy nie było dzieci, a nie miał odwagi, aby zapoznać się ze swoim sąsiadem. Doskwierała mu nuda i samotność, zwłaszcza gdy na morzu zrywał się sztorm i trzeba było siedzieć w domu. Któregoś dnia z pomocą przyszły mu Iskierki z klasy IIIa (Hania Krzowska, Kornelia Ostrowska, Wiktoria Skrzeszewska) i Iskry (Mateusz Siwek i Karol Kania,) które wyszły z kominka i chciały rozbawić Krzysia. Obiecały, że jeśli wypowie życzenie i trafi na Iskierkę życzeń, to życzenie się spełni. Zabawa ta jednak nie rozweseliła chłopca. Któregoś dnia siedząc przy kominku, rozmyślał o swoim sąsiedzie, koło którego mieszkał, a nawet go nie znał. Krzyś poprosił Iskierkę życzeń, aby spełniła jeszcze jedno jego życzenie. Chciał bowiem, aby jego kolega mógł zobaczyć tak jak on zachodzące słońce, śliczny dom, świerki w okolicy i żeby każdy się z nim bawił. Życzenie się spełniło, a chłopiec odzyskał wzrok. Na koniec Krzyś doszedł do wniosku, że nieważne są w życiu super zabawki, ale niesienie radości i pomocy  innym, zwłaszcza osobom chorym i niepełnosprawnym.

Po części artystycznej, uczennice z klasy VIa Wiktoria Suchanek i Natalia Kudrel przypomniały wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom, że:

„… każdy z nas może stać się „małą iskierką”, która rozgrzeje serca innych i zauważy drugiego człowieka: tego, który wskutek swojego kalectwa wolniej biega, słabiej się uczy, albo może różni się wyglądem. Wszyscy możemy sprawić, że dzięki nam osoby niepełnosprawne spojrzą wtedy na świat inaczej”.

 

 A.Chodara