Home » 2018 » Luty

Monthly Archives: Luty 2018

Zdjęcia

Zapraszamy wszystkich (w tym również rodziców) do zapoznania się z ofertą fotograficzną. Zdjęcia wykonywane będą w naszej szkole w środę 7 marca 2018r.

Lekcja otwarta

Pan Konrad Kasperek- nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

Serdecznie zaprasza rodziców uczniów z klasy I “a” na prowadzoną przez siebie lekcję otwartą.

Lekcja odbędzie się w czwartek 01.03.2018r. o godz. 10.40

ZAPRASZAMY!!!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Wyjazd na narty

W dniu 15 lutego 2018 roku odbył się wyjazd na narty uczniów kl. V – VII Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziewiętnastoosobowa grupa uczniów w ciągu kilku godzin milo spędziła czas ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności narciarskie pod kontrolą instruktorów p. K. Kasperka i p. Ł. Kiełba. Jednocześnie udało się przekazać wiele informacji edukacyjnych takich jak bezpieczeństwo na stoku, jaki wpływ na człowieka ma wysiłek fizyczny, jak miło można na sportowo spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Wszystkie założenia wycieczki udało się zrealizować między innymi dzięki wielkim chęciom i zaangażowaniu uczestników. Po reakcji uczniów nasuwa się stwierdzenie, że warto organizować takie wyjazdy. Wszyscy wrócili zadowoleni i już w trakcie powrotu umawiali się na kolejną narciarską wyprawę. Jeśli tylko pogoda dopisze postaramy się zorganizować kolejne wyjazdy.

Konrad Kasperek

Łukasz Kiełb

,,Odpady segreguję- mądrze postępuję”

W dniu 23.01.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  i wręczenie nagród za udział w Gminnym  Konkursie  Ekologicznym ,,Odpady segreguję- mądrze postępuję”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach. Kategoria dla uczniów klas I-III na wykonanie zabawki z odpadów. Kategoria dla uczniów  kl. IV-VII i gimnazjum na przygotowanie prezentacji multimedialnej i wykazanie się wiedzą na temat segregacji śmieci w teście sprawdzającym. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło  w nim udział 150 uczniów z terenu gminy.

Na uroczystości wręczenia naród swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kraśnik p. Mirosław Chapski, przedstawiciel firmy Ekoland p. Beata Fiut, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku p. Andrzej Wąsik.

Bardzo dziękujemy fundatorom nagród: Gminie Kraśnik i firmie Ekoland.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Gryta

Walentynki

Jednym ze zwyczajów obchodzonych w naszej szkole, dnia 14 lutego są Walentynki.. Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Zielnik  i samorządem uczniowskim oraz kl. III B kilka dni wcześniej uruchamiają Pocztę Walentynkową. Dzięki której uczniowie okazywali sobie sympatię, przyjaźń, koleżeństwo oraz szacunek. Wszystkie korespondencje były zbierane podczas przerw do skrzynki, umieszczonej na dolnym korytarzu. W dzień walentynek specjalni listonosze roznosili miłosną korespondencję od klasy do  klasy. Dodatkowo przewidziana była nagroda, osoba która otrzymała najładniejszą kartkę Walentynkową dostała upominek.

Było bardzo radośnie!

Edyta Powęska

,,Dokarmiamy ptaki”

Zima jest dla ptaków ciężkim okresem, ze względu na niskie temperatury i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ważne jest ich dokarmianie w okresie zimowym. O „skrzydlatych przyjaciołach” jak co roku pamiętają dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe, które dbają o to, aby nie były głodne. Grupa świetlicowa systematycznie dokarmia ptaki w okolicy szkoły, napełnia  ziarnem karmniki, zawiesza kule tłuszczowe i słoninkę. Dokarmiając ptaki, dzieci uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

K. Pytlak

Z wizytą na ,,Białej Wyspie”

Mimo, że w tym roku zima nie rozpieszcza narciarzy , to jednak uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży wyjechali na  Białą Szkołę. Gdy wyjeżdżaliśmy ze Stróży 16 stycznia 2018 r. w naszej okolicy   nie było śniegu. Jednak gdy  dojechaliśmy do Jacni zobaczyliśmy ,,Białą wyspę”. Tam właśnie czekał na nas wspaniale przygotowany stok narciarski.

To właśnie w Jacni uczniowie naszej szkoły, przez trzy dni  mieli możliwość nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach oraz na desce snowboardowej. W tym roku na Białą Szkołę wyjechali uczniowie z klas III-VII – łącznie 30 uczniów. Dla niektórych był to już czwarty wyjazd. W Jacni pod opieką instruktorów narciarskich oraz nauczycieli: p. Ewy Kret, Ewy Więckowskiej oraz p. Katarzyny Pytlak mieli możliwość udziału w zajęciach Białej Szkoły. Oprócz zajęć na stoku narciarskim uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zakątki Krasnobrodu, poznali nowe gry planszowe, brali  udziału w konkursie plastycznym, samodzielnym przygotowaniu kolacji podczas zajęć kulinarnych ,,Kuchcikowo”.

Wyjazd ten uczył uczniów integracji , samodzielności, bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Szkoda tylko, że czas tak szybko minął i po trzech dniach musieliśmy wracać do domu.

Jednak gdy wyjeżdżaliśmy z Ośrodka Wypoczynkowego ,,Natura” w Krasnobrodzie  gospodarzom powiedzieliśmy ,,do zobaczenia za rok”. Mamy nadzieję, że tak będzie.

Ewa Kret