Home » 2019 » marzec » 27

Daily Archives: 27 marca, 2019

Szkolni ratownicy

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły ukończyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej pt. „Potrafię udzielać pomocy”. Po zakończeniu zajęć wszyscy uczniowie klasy IV „a” którzy uczęszczali na kurs, przystąpili do konkursu pierwszej pomocy. Po ogłoszeniu wyników- zgodnie z założeniami prowadzącego, wszyscy uczęszczający na zajęcia zaliczyli swoje szkolenie i otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające zdobyte umiejętności oraz udział w kursie.

Zwyciężczynią konkursu na najlepszego ratownika klasy IV „a” została Zuzanna Wojcieszkiewicz.

Gratulujemy!!!

Łukasz Kiełb

Dzień Patrona 10 – 11 marca 2019 r.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Księdza Stanisława Zielińskiego w Stróży koncentrowały się wokół hasła Ty nas poprowadź… W niedzielę 10 marcaprzedstawiciele młodzieży szkolnej pod opieką pani Dyrektor Anny Myszak i nauczycieli uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele rektoralnym Świętego Ducha w Kraśniku. Przy grobie księdza Stanisława Zielińskiego uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

11 marca w kościele parafialnym w Stróży w intencji społeczności szkolnej odprawiono Mszę Świętą .W homilii ks. proboszcz Grzegorz Stąsiek  przypomniał sylwetkę Patrona – Księdza Stanisława.

W obchodach Dnia Patrona udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice  i uczniowie. Po uroczystym powitaniu przez panią Dyrektor Annę Myszak miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w ramach konkursu plastycznego pt. Mój Patron – Ksiądz Stanisław Zieliński. W części artystycznej pt. Drogowskazy zaprezentowali się uczniowie klasy IV b, VIII a  oraz chór szkolny. Drogowskazy to opowieść o naszym życiu, codziennych wyborach oraz o tym, że warto szukać swego Mistrza i dać Mu się prowadzić przez życie.

Dzień Patrona szkoły to czas wyjątkowy, czas, który jest okazją do spotkań, wspomnień i planów na przyszłość.

Renata Kaźmierak

Gminny Konkurs Ortograficzny

19 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim odbył się finał VII Gminnego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów z klas  IV – VIII.

II miejsce w ortograficznych zmaganiach zajęła uczennica klasy VIII a Antonina Rej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

R.Kaźmierak

marzec 2019