Home » 2019 » kwiecień

Monthly Archives: kwiecień 2019

Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży zostaną wznowione zajęcia edukacyjne.

Dzień z technologią

4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży zorganizowany został „Dzień z Technologią”. Wszyscy uczniowie tego dnia mogli korzystać z telefonów komórkowych i tabletów, którymi łączyli się z ogólnie dostępnym, bezprzewodowym internetem. Nauczyciele prowadzili lekcje w oparciu o nowoczesne technologie.

W tym dniu uczniowie klas młodszych słuchając pogadanek p. Konrada Kasperka i p. Łukasza Kiełba oglądali i omawiali bajki edukacyjne przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonii komórkowej. Uczniowie klas starszych pod opieką p. Anety Mirosław i p. Krzysztofa Kuśmierczyka zapoznawali się z materiałami mówiącymi o zagrożeniach płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uczniowie z klas V-VIII wzięli również udział w interaktywnym quizie w serwisie kahoot.

Tego dnia w szkole odbył się również gminny konkurs informatyczny „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”. W konkursie tym wystartowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kraśnik. Postawione przed nimi zadanie polegało na stworzeniu prezentacji multimedialnej opisującej zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Podsumowaniem szkolnego dnia z technologią był apel, podczas którego zebrani wysłuchali wystąpienia oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku asp. sztab. Janusza Majewskiego. Po wystąpieniu Policji głos zabrał p. Wójt Mirosław Chapski, który po kilku zdaniach wstępu wraz z p. dyrektor Anną Myszak wręczył nagrody zwycięzcom gminnego konkursu informatycznego. Ostatnim akcentem apelu było wyświetlenie najwyżej ocenionej prezentacji multimedialnej wykonanej przez Kingę Kasperek i Magdalenę Kuropatwę.

Łukasz Kiełb

Strajk pracowników oświaty

Informujemy, że dnia 8 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży rozpocznie się strajk pracowników oświaty.

Rekrutacja do klasy I

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020 zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole w czwartek 04.04.2019r.

kwiecień 2019