Home » 2019 » maj

Monthly Archives: maj 2019

Uroczystość szkolna z okazji Dnia Mamy


W Szkole Podstawowej w Stróży 28 maja 2019 r. w odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Jak co roku uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawców przygotowują piękne występy. Nasze spotkanie zainaugurowała pani Dyrektor Anna Myszak. Jako pierwszy zaprezentował się szkolny zespół taneczny przygotowany pod kierunkiem pani Aliny Bańki. Dla kochanych Mam nie zabrakło piosenek wzruszających wierszy i życzeń. W roli prowadzących  debiutowali uczniowie z klasy II b Dorota Pietkiewicz i Wojciech Nizioł, a za organizację spotkania była odpowiedzialna pani Alina Bańka. Dekoracje przygotowały panie Magdalena Janduła i Katarzyna Zielnik. Dziękujemy uczniom  z samorządu za przygotowanie sprzętu nagłośniającego i czuwanie nad prawidłową kolejnością podkładów muzycznych. Całą uroczystość uwieńczył śpiew „Sto lat”, następnie uczniowie zaprosili swoje Mamy do klas, by wręczyć własnoręcznie wykonane upominki.

Serdecznie dziękujemy paniom wychowawczyniom z edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie swoich wychowanków na tą uroczystość. Dziękujemy  wszystkim Mamom za ich obecność i jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

Katarzyna Zielnik

Wycieczka klas drugich do Kazimierza Dolnego

Dnia 27 maja 2019 roku uczniowie klasy 2A i 2B pod opieką Pani Małgorzaty Kozłowskiej, Aliny Bańki, Katarzyny Zielnik i Magdaleny Janduły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas jazdy  autokarem Pani Małgosia Kozłowska zapoznała nas z  historią tego małego, malowniczo rozłożonego wśród wzgórz, tuż przy rzece Wiśle miasteczka. Opowiedziała nam  także kilka legend związanych z tym urokliwym miejscem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy  od spaceru wzdłuż Rzeki Wisły, która ze względu na częste opady deszczu miała bardzo wysoki poziom wody. Następnie udaliśmy się na Rynek i zabytkowymi uliczkami  do Sanktuarium Zwiastowania NMP, Zamek i Basztę z XIII wieku, z którego to miejsca podziwialiśmy panoramę miasta. Dodatkową atrakcją była przejażdżka ekobusikiem, w którym wysłuchaliśmy  wiele ciekawostek na temat Kazimierza Dolnego, do Wąwozu Korzeniowy Dół . Kazimierz Dolny to niezwykle malownicza miejscowość. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone ściany i kamienne podmurówki, dzięki czemu miasteczko ma swój urok i wdzięk.

     Po wyczerpaniu wszystkich punktów wycieczki szczęśliwi i zadowoleni ruszyliśmy
 w drogę powrotną.

     Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w naszej pamięci.

Magdalena Janduła

Lekcja przyrody w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie

      23 maja uczniowie klas III i IV wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego.  Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Wszystkich zachwyciła różnorodność świata roślin. W ogromnych szklarniach podziwialiśmy egzotyczną przyrodę. W ogrodzie, oprócz roślin, mogliśmy podpatrywać życie zwierząt. Podziwialiśmy przepiękny Dworek Kościuszków, który znajduje się na terenie ogrodu. To były ciekawe zajęcia. 

Beata Gryta

Wycieczka pierwszaków do Sandomierza

15 maja 2019 r. uczniowie klasy  I A i I B z wychowawcami panią Ewą Kret i panią Elżbietą Białą wraz z panią Katarzyną Pytlak i panią Edytą Powęską udali się na wycieczkę do Sandomierza.

Pogoda, chociaż zapowiadała się niezbyt ciekawie, dała nam fory –udało  się zobaczyć zaplanowane miejsca. 

Zwiedzanie rozpoczęto od obejrzenia panoramy miasta z Bramy Opatowskiej. Następnie grupa pierwszaków udała się na Stare Miasto z gotycko-renesansowym ratuszem. Uczestnicy wycieczki pokonali również podziemną trasę turystyczną słuchając  legend i opowieści z historii miasta. Po rejsie statkiem rzeką Wisłą uczniowie powrócili na Rynek przez przejście zwane „Uchem Igielnym”. Tu czekało na uczestników wiele atrakcji w „Zbrojowni”, wyjątkowym muzeum, gdzie można przymierzać hełmy, kolczatki, kapelusze, suknie. Po obejrzeniu wielu atrakcji grupa udała się na obiad.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do autobusu i zadowoleni wrócili do domów.

Edyta Powęska

Dzień otwartych drzwi w naszej szkole

10 maja w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży został zorganizowany Dzień Otwarty. Odwiedzili nas kandydaci do klas pierwszych z Przedszkola w Stróży wraz ze swoimi wychowawcami oraz ich rodzice. Pokazaliśmy, jak szkoła funkcjonuje na co dzień i jak wyglądają nasze zajęcia. Przedszkolaki wzięły czynny udział w zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej w klasie 1A i 2A. Następnie odbył się krótki występ artystyczny, w którym swoje umiejętności reprezentowali uczniowie z klas pierwszych i drugich. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały ciekawe atrakcje, takie jak: warsztaty plastyczne pt.: „Kartka dla Mamy”, a także zajęcia sportowe w sali rekreacyjnej. Nie zabrakło też słodkiego upominku dla każdego przedszkolaka.

Cieszymy się, że zarówno dzieci jak i rodzice mogli poznać naszą szkołę.

M. Janduła, K. Pytlak, K. Zelnik, E. Powęska

„Wywiadówka” 16.05.2019r.


W dniu 16.05.2019 (czwartek) dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym zaprasza rodziców oraz prawnych opiekunów dzieci na spotkanie z wychowawcami podczas, którego zostaną podsumowane osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze uczniów. Wywiadówka odbędzie się wg. następującego harmonogramu:
16:30 – 17:15 – klasy I-III
17:15 – 18:00 – IV – VIII

Dni Otwarte

ZAPROSZENIE

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

zapraszają

Dzieci z Wychowawcami Grup oraz Rodziców

na spotkanie w ramach Dni Otwartych Szkoły,

które odbędzie się dnia 10.05. 2019 r.

o godz. 9.15

Szkolny Dzień Tolerancji


Dnia 21 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Tolerancji zorganizowane przez panie Anetę Mirosław oraz Małgorzatę Figiel. W tym dniu przyświecały nam hasła „Inny nie znaczy gorszy”  oraz „Uczymy się tolerancji”. Uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami przygotowali plakaty na temat „Inny nie znaczy gorszy”. Następnie uczestniczyli w happeningu na sali gimnastycznej na którym podsumowane zostały informacje dotyczące tolerancji, obejrzeli film edukacyjny  „Urodziny Maćka – czyli krótka historia o tolerancji”. Film poruszył ważną problemy występujące w środowisku szkolnym tzn. nietolerancyjne zachowania wobec niepełnosprawności, biedy, otyłości oraz odmiennego koloru skóry.

Wychowawcy  klasach V – VIII w tym dniu przeprowadzili  zajęcia „Uczymy się tolerancji” oraz sporządzili plakat dotyczący walki z nietolerancją i mową nienawiści , które zostały przedstawione na spotkaniu na sali gimnastycznej. Poruszyliśmy wspólnie tematy takie jak uprzedzenia, dyskryminacja, rasizm, empatia i akceptacja.  Przedstawiony został również krótki filmik poruszający problemy szkolne takie jak nietolerancja wobec osób biednych, dobrze uczących się oraz ma tle religijnym.

W ten sposób chcieliśmy ukazać, że obok siebie żyją ludzie wielu kultur, z różnymi poglądami, a wyznawane przez nich wartości nie są ani gorsze, ani lepsze – po prostu inne. Starajmy się być tolerancyjni, nie bójmy się pokazywać co oznacza zrozumienie, empatia i dobro. Wspólnie możemy bardzo wiele zdziałać. Czasami inni potrzebują tylko uśmiechu, chwili rozmowy, zrozumienia albo milczenia, niekiedy wystarczy po prostu być obok  i w razie potrzeby wyciągnąć pomocną dłoń.

Mamy nadzieję, że dla każdego z nas Dzień Tolerancji stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych.

Małgorzata Figiel, Aneta Mirosław

Palma wielkanocna

Dnia 25 kwietnia 2019r. w Ogrodzie Botanicznym UMCS Lublinie   odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt: „Botaniczna palma wielkanocna”. Na konkurs wpłynęło 181 prac z całego województwa lubelskiego.

W kategorii kl. VI-VIII i gimnazjum,  nasza uczennica Amelia Biegaj z kl. VIb zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Marzena Jóźwicka

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2019
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031