Home » 2019 » czerwiec

Monthly Archives: czerwiec 2019

III miejsce Przemysława Gontarza w finale IV Powiatowego Konkursu Informatycznego w Annopolu

W czwartek 30 maja 2019r. odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Informatycznego w Annopolu. Konkurs polegał na rozwiązywaniu problemów informatycznych z zakresu podstawy programowej i ponadprogramowej. Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli rozwiązać test on-line. W drugiej części konkursu były zadania praktyczne. W trzecim etapie był do rozwiązania krótki test dziesięciominutowy. Naszą szkołę reprezentował: Przemysław Gontarz, który zajął w finale III miejsce. Każdy uczestnik konkursu finałowego otrzymał dyplom oraz ciekawy upominek.

K. Kuśmierczyk

Wycieczka klas IV a i IV b Kraków – Wieliczka

5 – 6 czerwca 2019r.

Spacer po rynku w Sandomierzu

Przejazd do miejscowości Ujazd i zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór

Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce

Zwiedzanie KRAKOWA z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie, Katedra na Wawelu z dzwonem Zygmunta oraz krypty królewskie, Smok Wawelski, Droga Królewska, pałac biskupi z oknem papieskim, Rynek z Sukiennicami i kościołem Mariackim, Brama Floriańska, Barbakan.

Aldona Rybak, Renata Kaźmierak

Pielgrzymka klas trzecich do Wąwolnicy

12 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, księdzem wikariuszem, katechetami, wychowawczyniami klas udali się do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, aby podziękować za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. W Wąwolnicy uczestniczyliśmy wraz z innymi pielgrzymami we mszy świętej. Potem modliliśmy się modlitwą różańcową przy kapliczce objawień w Kęble. Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, który przywitał nas słoneczną pogodą i upałem. Podziwialiśmy przepiękny rynek i malownicze kamieniczki. Pobyt  w miasteczku zakończył rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. 

Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się do domu.

Beata Gryta

„Urodziny Baby Jagi”

     W dniu 10-go czerwca uczniowie klas I i II pojechali do CKiP w Kraśniku na przedstawienie pt: „Urodziny Baby Jagi”. Teatr tworzy małżeństwo, Państwo Janina Borońska- Łągwa i Andrzej Łągwa.

     Uczniowie z uwagą i skupieniem oglądały przedstawienie, które było pełne zabawnych sytuacji oraz wpadających w ucho piosenek, do których muzykę skomponował Jacek Łągwa.  Aktywnie włączały się w proponowane przez aktorów zabawy muzyczno – ruchowe, jak również miały możliwość wystąpienia na scenie, gdzie prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne jak i sportowe. Za swój udział  otrzymały słodki upominek oraz zdjęcie z autografem Jacka Łągwy. Na koniec publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wspaniała obsada, barwne stroje, a także gra aktorów sprawiła, że mali widzowie
z uśmiechami na twarzach i pełni pozytywnych emocji wrócili do szkoły.

 M. Janduła

Zajęcia historyczne z grupą PATRIA

W dniu 11.06.2019r. w naszej szkole  odbyły się zajęcia historyczne przeprowadzone przez grupę artystyczną PATRIA, w której  wzięli udział chętni uczniowie z klas I – III. Panowie przybliżyli nam czasy II wojny światowej, opowiedzieli o walce Polaków już od pierwszych dni wojny  oraz o ruchu oporu na ziemiach polskich. Uczniowie oglądali umundurowanie, różne rodzaje uzbrojenia i zdjęcia z partyzanckiego życia. Na koniec wszyscy mieli okazję wziąć do rąk lub przymierzyć przywiezione ekspozycje. Uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii.

Katarzyna Zielnik

„Urodziny Baby Jagi”

W związku z organizacją wyjazdu na przedstawienie „Urodziny Baby Jagi” zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas I i II do uczestnictwa w darmowym przedstawieniu w CKiP Kraśnik. Wyjazd pod opieką wychowawców już w najbliższy poniedziałek 10 czerwca 2019r.

Prosimy o wyrażenie pisemnej zgody na wyjazd dziecka następującej treści:

„Wyrażam zgodę na wyjazd mojego dziecka……………………………………………… ucznia klasy ……. w dniu 10 czerwca 2019r. do CKiP w Kraśniku na przedstawienie „Urodziny Baby Jagi”

………………………………………………………….

podpis rodzica/opiekuna prawnego

II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III.

Dnia 22 maja 2019r. w naszej szkole odbył się  II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik. Uczniowie – laureaci eliminacji szkolnych klas II i III  ze Szkoły Podstawowej  Kowalinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim i  Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży pisali dyktando pełne  pułapek ortograficznych. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

I miejsce –„ Mistrz Ortografii ” – Julia Kasperek kl. III a Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

II miejsce –„ Wicemistrz Ortografii ” –Dorota Pietkiewicz kl. II b Szkoła Podstawowa    im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

III miejsce – „Wicemistrz Ortografii” – Hanna Samolej kl. III  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim 

         Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kraśnik.

         Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  im ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży,  a koordynatorami  konkursu były p. Alina Bańka i p. Bożena Brytan.