Home » 2019 » listopad

Monthly Archives: listopad 2019

Szkolna zabawa andrzejkowa

W najbliższy czwartek 28 listopada zapraszamy wszystkich uczniów na szkolną zabawę andrzejkową.
Dyskoteka dla uczniów klas I-IV rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do 18.00. Uczniowie klas V-VIII swoją zabawę rozpoczną od godz. 17.00 i pobawią się do godziny 20.00.
W trakcie dyskoteki przewidziane są wróżby andrzejkowe oraz pyszny i słodki poczęstunek.
ZAPRASZAMY!!!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU ,,SILNI SERCEM” I PIERWSZE AKCJE

Od dnia 4 października w naszej szkole oficjalnie istnieje Szkolny Klub Wolontariatu „Silni Sercem”. Nasza ekipa składa się z 33 wolontariuszy i 2 opiekunek pani Agnieszki Kalisz i pani Małgorzaty Figiel😊

Dnia 8 listopada miała miejsce nasza pierwsza akcja „Adoptuj Pszczołę”. Postanowiliśmy zaadoptować „wirtualnie” kilka zapylaczy i wspomóc działania mające na celu tworzenie Polski przyjaznej pszczołom tym miodnym i dzikożyjacym. Adoptuj Pszczołę to prowadzona od 2013 roku akcja społeczna Greenpeace. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc 😊. I my też mogliśmy pomóc dzięki naszej wolontariuszce Magdzie Kuropatwie, która opowiedziała o tej inicjatywie.

Od 2013 roku postawiono w 16 miastach Polski sto hoteli dla owadów zapylających, stworzono w Warszawie ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowano pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, w której jednej nocy zginęło kilka milionów pszczół, uruchomiono Wielki Spis Zapylaczy, czyli nowatorskie badania naukowe, które pozwalają dowiedzieć się, jak żyje się pszczołom w Polsce i jak można im jeszcze skuteczniej pomóc, stworzono Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających. Tegoroczna, siódma edycja Adoptuj Pszczołę z jednej strony jest kontynuacją działań, które sprawią, że Polska będzie krajem prawdziwie przyjaznym pszczołom, z drugiej – początkiem zupełnie nowego rozdziału. W tym roku Greenpeace chce się skupić w sposób szczególny na tym, jak chronić owady zapylające przed negatywnymi skutkami kryzysu klimatycznego. Cieszymy się, że i my mogliśmy pomóc. Dzięki wielkiemu wsparciu całej społeczności szkolnej, tak chętnie kupującej „łakocie” przygotowane przez wolontariuszy i uczniów klas VI pod opieką pani Agnieszki Kalisz udało się zaadoptować 160 „wirtualnych” pszczół!!! Nasz klub zyskał również tytuł Pszczelego Bohatera 😊

Druga inicjatywa naszego Klubu to „Poczytaj mi starszy kolego”, którą realizujemy we współpracy z sąsiadującym przedszkolem. Wierząc, że nawyk czytania i miłość do książek powinien powstać już w dzieciństwie nasze wolontariuszki raz w tygodniu chodzą czytać przedszkolakom. Byliśmy już w trzech grupach przedszkolaków: Biedronki, Motylki oraz Pszczółki. Już w tym tygodniu idziemy do kolejnych grup 😊 Dziękujemy pracownikom przedszkola za danie nam takiej możliwości.

Małgorzata Figiel

Wywiadówka 21.11.2019r.

W najbliższy czwartek 21.11.2019r. dyrekcja oraz wychowawcy klas, zapraszają rodziców i prawnych opiekunów uczniów na „wywiadówkę” podczas, której zostaną omówione wyniki nauczania i zachowania uzyskane przez uczniów w obecnym roku szkolnym. Wywiadówka dla klas I-IV rozpocznie się o godz 16.30, na spotkania z wychowawcami klas V-VIII zapraszamy o godz. 17.15

ZAPRASZAMY !!!

Mecz piłki nożnej kobiet Polska-Hiszpania

We wtorek 12 listopada uczniowie naszej szkoły dopingowali Polska Drużynę Narodową Kobiet podczas eliminacyjnego spotkania do Mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpanii. Wyjazd na mecz na stadion Arena w Lublinie zorganizował p. Konrad Kasperek. Niestety pomimo głośnego dopingu żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki- mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Łukasz Kiełb

Mecz biało – czerwoni

         W dniu 08.11.2019 r. uczniowie klas VI – VIII brali udział jak w roku poprzednim w meczu piłki nożnej biało – czerwoni. Odbyły się dwa mecze w Narodowych barwach w kategorii klas młodszych zwyciężyła drużyna białych, w kategorii klas starszych zwycięzcą okazała się również drużyna białych. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Konrad Kasperek

Igrzyska młodzieży szkolnej – Badminton

         W dniu 30 października uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach powiatowych w badmintona. Drużynę dziewcząt reprezentowały Patrycja Król i Kinga Czarna, natomiast drużyna chłopców to Damian Jargieła i Kamil Krzowski. Chłopcy po rozegraniu swoich spotkań zajeli 3 miejsce, natomiast dziewczęta wywalczyły 2 miejsce co pozwoliło im awansować na zawody rejonowe do Janowa Lubelskiego. Zawody odbyły się 6 listopada, na których dziewczęta wywawlczyły bardzo dobre 4 miejsce.

   Konrad Kasperek

Promujemy talenty

W dniach 9 – 18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 63 uczniów.  Do kolejnego etapu, który już wkrótce,  zakwalifikowali się:

Konkurs fizyczny Przemysław Gontarz VIIIa
Konkurs języka angielskiego Katarzyna Brytan VIIIa
Przemysław Gontarz VIIIa
Sandra Zawrotniak VIIIa
Konkurs chemiczny Przemysław Gontarz VIIIa
Konkurs geograficzny Sandra Zawrotniak VIIIa
Konkurs polonistyczny Amelia Biegaj  VIIb
Anna Biegaj VIIb
Kinga Adamczyk VIIb
Magdalena Kuropatwa VIIIb
Paulina Kuśmierczyk VIIb
Konkurs języka hiszpańskiego Kinga Kasperek VIIIb
Konkurs języka niemieckiego Marcin Kamieniarz VIIIb
Konkurs matematyczny Magdalena Kuropatwa VIIIb
Przemysław Gontarz VIIIa
Kinga Kasperek VIIIb
Kamil Krzowski VIIIb
Martyna Graboś VIIIb

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanych startów w kolejnym etapie konkursów. Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!

M.Urbańczyk