Home » 2020 » styczeń

Monthly Archives: styczeń 2020

Informacja dla rodziców i uczniów!

W związku z przebudową części pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. ks. St. Zielińskiego w Stróży informuję, że wejście dla uczniów do szatni szkolnej znajduje się pod łącznikiem, od strony zachodniej budynku.

Świetlica szkolna została przeniesiona i mieści się na parterze dawnego budynku gimnazjum, w pomieszczeniach które wcześniej zajmowała administracja i dyrekcja szkoły.

Zmiana terminu wycieczki

Wszystkich zainteresowanych informujemy o zmianie terminu wyjazdu na wycieczkę narciarską do Muszyny.

Ostateczny termin to 03.02.2020r.-06.02.2020r.

Spotkanie z kolędą- Mały konkurs recytatorski

W dniu 15 grudnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Słodkowie Trzecim Gminna Biblioteka Publiczna organizowała „Spotkanie z kolędą” na którym głównym punktem programu był Mały Konkurs Recytatorski o tematyce świątecznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy osiągnęli następujące wyniki:

• pierwsze miejsce: Julia Hałabiś klasa V b,
  • drugie miejsce: Hanna Szubstarska klasa VI a,
  • wyróżnienie: Wiktoria Król klasa III a i Dorota Pietkiewicz klasa III b
  •  udział: Katarzyna Paszkowska klasa VI b.

Za przygotowanie do konkursu oraz dobór wierszy dla poszczególnych uczniów były odpowiedzialne panie: Małgorzata Kozłowska, Renata Kaźmierak, Katarzyna Zielnik, Agnieszka Adamczyk.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Katarzyna Zielnik

Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej do Kraśnika

Jak co roku mogliśmy poczuć magię świąt za sprawą Jasełek, które w tym roku uczniowie z klasy II A Szkoły Podstawowej w Stróży wraz z opiekunami – p. Ewą Kret oraz p. Edytą Powęska  wprowadziły wszystkich  pensjonariuszy w atmosferę świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia 2019 r.

Na spotkaniu dzieci zaprezentowały swój  program artystyczny, śpiewając kolędy, mówiąc wiersze. Piękna scenografia, kostiumy  małych aktorów sprawiły, że oglądając przedstawienie mieliśmy wrażenie scenografii nawiązującej do narodzin Jezusa Chrystusa. Była Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze, Trzej Królowie.

Ponadto uczniowie wykonali i przekazali własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi, które sprawiły ogromną radość i wzruszyły pensjonariuszy.

Nie obyło się również bez poczęstunku, nasze mamy, które jak zwykle są niezawodne zorganizowały wspaniały poczęstunek w postaci własnoręcznie upieczonych ciast. Uczniowie bardzo chętnie pomagali częstując ciastem.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, nastąpiła chwila wspólnego kolędowania oraz wspólne składanie życzeń. Na zakończenie  uczniowie w nagrodę otrzymali  symboliczny słodki poczęstunek.

Po powrocie do szkoły odbyły się klasowe Jasełka, które były wystawione dla rodziców. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili  powtórnie historię narodzenia Jezusa. Całość przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości. Rodzice bardzo ciepło odebrali występ swoich dzieci nagradzając je gromkimi brawami. Natomiast dzieci przede wszystkim „zaistniały” w swoim własnym środowisku.

Na koniec programu artystycznego zostały wspólnie odśpiewane kolędy, potem składanie życzeń przy opłatku oraz wspólny poczęstunek przygotowany przez mamy, a wszystko przy rozświeconej choince.

Jak się okazało, pomysłów na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia może być wiele. Taka Wigilia wszystkim z klasy się bardzo podobała. Powtórzymy to za rok!

Edyta Powęska

Jasełka

Jasełka- teatr cieni w wykonaniu uczniów klas VI A i VI B Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Występ grupy tanecznej Śnieżynki z chłopcami z klas III. Występom towarzyszył chór szkolny.

A. Kalisz

Przedszkolaki w szkole

W poniedziałek 16 grudnia do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z grup Motylki i Pszczółki z Przedszkola w Stróży.

Dzieci wraz z uczniami klas trzecich brały udział w zajęciach lekcyjnych, które przygotowane zostały przez Panie:  Małgorzatę Kozłowską, Magdalenę Jandułę, Alinę Bańkę oraz Katarzynę Zielnik. Przedszkolaki jak i trzecioklasiści wspólnie śpiewały świąteczne piosenki, a także  bezbłędnie odgadywały wszystkie zagadki.  Wspólne zajęcia zaowocowały wykonaniem  pięknych ozdób świątecznych – uśmiechniętych aniołków, uroczych bałwanków oraz dużych gwiazd z papieru. Na pożegnanie nasi goście zostali obdarowani drobnymi, słodkimi podarunkami.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie przedszkolaki na własne oczy przekonały się, że w szkolę jest miło, niezwykle ciekawie i bez lęku przekroczą szkolne mury.

M. Janduła

styczeń 2020