Home » 2020 » luty » 17

Daily Archives: 17 lutego, 2020

Biała Szkoła 2020r- W poszukiwaniu zimy

W tym roku wyjazd był pod znakiem zapytania, niestety pogoda jest nieprzewidywalna ale zdecydowaliśmy się pojechać w dniach 05-07.02.2020 r na Białą Szkołę. Organizatorem wyjazdu była p. Ewa Kret, opiekunami p. Katarzyna Pytlak, p. Edyta Powęska i p. Ewa Więckowska.

W I dniu odwiedziliśmy rezerwat Górecko. Przeszliśmy szlakiem Starych Dębów, jednym z najpiękniejszych miejsc Roztocza. Zobaczyliśmy najstarszy dąb który ma 500 lat i obwód jego wynosi  ok. 7 m, następnie aleją dębów przeszliśmy dalej i zobaczyliśmy Szumy na rzece Szum oraz Starą Papiernię. Świeże powietrze i bliskość natury sprawiły, że wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym „Natura,” odbyły się zabawy integracyjne oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W II dniu odwiedziliśmy stok narciarski „Szopowe.” W czasie kilkugodzinnego pobytu uczniowie doskonalili technikę jazdy, a Ci którzy zaczynali przygodę z nartami uczyli się podstawowych elementów pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. Po powrocie do ośrodka odbywały się turnieje gier planszowych, zabawa w kalambury oraz nauka różnych tańców prowadzona przez p. Ewę Więckowską. Na zakończenie dnia odbyły się zajęcia kulinarne „Kuchcikowo.”

Trzeciego dnia udaliśmy się do Jacni, gdzie dalej odbywały się zajęcia na stoku, kontynuacja jazdy na nartach i desce snowboardowej. Pomimo wiosennej aury na stoku panowały doskonałe warunki do jazdy na nartach.  Dla zaczynających narciarzy początki nie były łatwe, ale po kilkunastu zjazdach wszyscy już doskonale sobie radzili. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Kolejna Biała Szkoła za nami, każdy uczeń zadowolony, wzbogacony o nowe umiejętności. Dziękujemy p. Ewie Kret za zorganizowanie wyjazdu.

Edyta Powęska

luty 2020