Home » 2020 » marzec

Monthly Archives: marzec 2020

Wsparcie/konsultacje pedagog szkolny

Obecny czas nie jest łatwy – dla każdego z Nas. Wiem, że są osoby, które mogą właśnie teraz potrzebować  wsparcia, zrozumienia …
Chciałabym jako pedagog dołożyć cegiełkę od siebie. Uruchamiam od jutra możliwość konsultacji oraz wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli poprzez e-mail oraz facebook. Postaram się odpisywać na wiadomości w miarę możliwości każdego dnia. Dodatkowo zachęcam do zaglądania na stronę szkoły do zakładki pedagog. Poniżej zamieszczam również linie on–line i strony na których możemy uzyskać pomoc.

Zapraszam do kontaktu 😊 poprzez:

• E- mail : pedagog.sp.stroza@wp.pl
  • Grupa na Messengerze (dla uczniów powyżej 13 roku życia 😉 ):  Pedagog SP Stróża – należy dołączyć do tej grupy.

Małgorzata Figiel  – pedagog szkolny

Ważne !!!

W związku  z wieloma sygnałami związanymi z  nauczaniem na odległość informuję:

Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. ks.St. Zielińskiego w Stróży obecnie wykonujecie  tylko i wyłącznie prace zadane od dnia 25 marca 2020r. Wszystko co pojawiło się wcześniej np 23, 24 marca 2020r. jest nieważne. Tego nie należy już robić!!!

Proszę Was bardzo o przesyłanie  informacji do wychowawcy, nauczyciela przedmiotu lub do mnie o wszelkich problemach jakie napotykacie. Będziemy się starali je na bieżąco  rozwiązywać.  To trudny czas dla Was, ale mamy mądre dzieci i młodzież i damy radę.

Życzę dużo zdrowia dla Was i waszych Rodzin .

Pozdrawiam   Anna Myszak

Drodzy uczniowie! Rodzice!

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania naszej placówki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienia się tryb pracy szkoły. Od dnia 25 marca nauka jest realizowana na odległość  i  podlega monitorowaniu oraz sprawdzaniu wiedzy uczniów i ich postępów w nauce.

Nauka jest prowadzona z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczycieli na stronie internetowej szkoły, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zachęcamy do korzystania drogą elektroniczną z konsultacji z nauczycielami.

Nauka w domu jest wyzwaniem zarówno dla Rodziców jak i dzieci w natłoku codziennych obowiązków.

Poniżej zamieszczam informacje w jaki sposób sprostać temu zadaniu 🤔 Nie zapominajmy również o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, w tym także w sieci. Zadbajmy o to 🕵‍♀ Zapraszam do zapoznania się z artykułami na stornie szkoły. Życzę zdrowia i cierpliwości.

Pedagog szkolny

Dodatkowo na stronie szkoły w zakładce pedagog znajdują się jeszcze dwie prezentacje.

Opłata za obiady

Prosimy o jak najszybsze uregulowanie płatności za obiady za miesiąc marzec 2020 r.
Wpłat należy dokonać przelewem na konto szkoły.
Wysokość wpłaty to 24,50 zł.

Nr konta: 61 8717 0009 2001 0000 9592 0003
W tytule wpłaty proszę podać: Obiady marzec 2020, <imię i nazwisko dziecka, klasa>

Jak zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracy podczas kształcenia na odległość w szkole

Drodzy Rodzice  i Nauczyciele w obecnej sytuacji, gdzie króluje chaos i przesyt informacji warto przede wszystkim zadbać o poczucie bezpieczeństwa u dzieci. To co ma ogromne znaczenie w budowaniu bezpieczeństwa i minimalizowaniu stresu to schematy, rutyna dnia i wzmacnianie poczucia kontroli.

Nauka w domu jest wyzwaniem zarówno dla Państwa, Nauczycieli jak i Waszych dzieci – we wszystkim najważniejszy jest umiar i wzajemne wsparcie.

Poniżej zamieszczam krótkie informacje o tym jak zapewnić bezpieczeństwo (w tym przede wszystkim cyfrowe) i higienę pracy podczas kształcenia na odległość. Warto wykorzystać te rady podczas organizacji swojej pracy 😊

Pedagog szkolny

Szanowni Rodzice! Na stronie szkoły publikujemy zadania do samodzielnego wykonywania przez uczniów. Można je znaleźć w zakładkach dla poszczególnych klas. Dopingujcie dzieci do nauki, aby czas który spędzają w domu był dla nich nie tylko bezpieczny, ale także spędzony z pożytkiem.

Nauczyciele SP w Stróży

„Zadania dla uczniów”

Drodzy uczniowie! Zapewne zauważyliście, że na  stronie internetowej szkoły pojawiły się nowe zakładki „Zadania dla uczniów”. Tam znajdziecie materiały i wskazówki do nauki dla poszczególnych klas. Nauczyciele przygotowali też dla Was konkursy, w których warto wziąć udział. Życzę Wam wytrwałości w pracy i ciekawie spędzonych chwil. Do zobaczenia w szkole!

Małgorzata Urbańczyk

Zawieszenie zajęć

Informujemy, że zajęcia w szkole zawieszone są do dnia 25 marca.

marzec 2020