Home » 2020 » październik

Monthly Archives: październik 2020

Przypominamy

Platforma MS TEAMS jest dostępna w wersji na przeglądarkę internetową oraz jako aplikacja. Zarówno na komputery jak i na urządzenia mobilne (tablet, smartfon).
Dane do logowania udostępniają wychowawcy klas.
Plan zajęć jest taki sam jak podczas nauczania w szkole.

Zasady postępowania

Drodzy rodzice i uczniowie,
wraz z Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwem Zdrowia publikujemy zbiór najważniejszych zasad postępowania w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią COVID-19.

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z poniższymi materiałami:

Informacja dla rodziców

Od dnia 26 października 2020r. klasy 4-8 przechodzą na zdalne nauczanie. Informacje o zadaniach do wykonania w domu będą zamieszczane w zakładkach poszczególnych klas na stronie internetowej szkoły (https://szkolastroza.pl).
Uczniowie klas 1-3 będą kontynuowali naukę na terenie szkoły.
Świetlica szkolna będzie czynna dla uczniów klas 1-3 w dotychczasowych godzinach, czyli od godz. 6.30 do godz. 17.00.
Stołówka przygotowuje posiłki dla klas 1-3.

Zdalne nauczanie

W dniach 22 października (czwartek)  i 23 października (piątek)  2020 r. Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego przechodzi na  zdalne nauczanie w klasach 4b, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b i 7c w związku z kontaktem uczniów z osobą z pozytywnym  wynikiem na Covid-19 .

Uczniowie tych klas muszą pozostać w domu i być obserwowani przez rodziców/opiekunów. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Uwaga! W dniach 22 października (czwartek)  i 23 października (piątek)  2020 r. Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w klasach 4b, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b i 7c przechodzi na  zdalne nauczanie.

Po  konsultacjach z Zarządem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej
im. ks. St. Zielińskiego w Stróży w związku z sytuacją epidemiologiczną  w naszym powiecie i mając na uwadze zdrowie Państwa dzieci zachęcamy Uczniów do noszenia maseczek
w przestrzeniach wspólnych w szkole ( korytarze, szatnie, stołówka).

Nasi mali czytelnicy

W dniu 7 października uczniowie klas młodszych uczęszczający na szkolne koło czytelnicze mieli okazję odwiedzić Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróży. Pani dyrektor Agnieszka Płatek opowiedziała nam o pracy i działalności takiej biblioteki, dowiedzieliśmy się na jakich zasadach można zostać czytelnikiem oraz z jakich książek i czasopism możemy korzystać. Z  zainteresowaniem wysłuchaliśmy wiersza przeczytanego przez Panią dyrektor. Wizyta w bibliotece jeszcze bardziej zachęciła uczniów do wypożyczania i czytania książek. Na koniec wszyscy mieliśmy możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi biblioteki.

To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy Pani dyrektor Agnieszce Płatek za zaproszenie i przekazanie naszym małym czytelnikom tylu cennych informacji.

Katarzyna Zielnik