Home » 2020 » Grudzień

Monthly Archives: Grudzień 2020

Zajęcia sportowe

Działając zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020r. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Stróży organizuje zajęcia sportowo- rekreacyjne dla wszystkich uczniów zapisanych i trenujących zapasy w obecnym roku szkolnym.

Zajęcia w hali sportowej z uwzględnieniem wszystkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych odbywać się będą w pierwszym tygodniu ferii (04. – 08.01.2021) od godz. 10.00 do godz. 12.00

Zapraszamy wszystkie zawodniczki i zawodników!!!

Trenerzy: Łukasz Kiełb, Sylwester Janik

,,Dla serc szlachetnych

najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość

w niedoli przynoszą”

Adam Asnyk

Akacja #Razem na Święta

W tym roku pomimo panującej pandemii Szkolnemu Kołu Wolontariatu dzięki zaoszczędzonym funduszom udało się zorganizować akcję #Razem na Święta, której celem jest niesienie pomocy innym. W ramach tej akcji przygoto- waliśmy 160 paczek z pierniczkami, kartkami z życzeniami i słodkościami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach. Nie było by to możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe innych. Dziękujemy: Dyrekcji,  naszym koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej w Stróży oraz Dyrekcji i wychowawczyniom z Przedszkola w Stróży (za kartki świąteczne wykonane przez dzieci), pani Zofii Żołnierczyk z Kwiaciarni Bukiet, panu Jakubowi Czerwiec z hurtowni ,,Warzywko’’ i wszystkim innym ludziom dobrej woli. Dzięki Wam doświadczyliśmy również wielkiego dobra i utwierdziliśmy się, że warto pomagać.

Świat potrzebuje dobra. Pamiętajmy, że nikt z nas nie żyję tylko dla siebie. Pomagając innym, pomagamy również sobie. Dawanie otwiera drogę do otrzymywania. Nawet odrobina dobra, życzliwości czy zainteresowania okazana drugiemu człowiekowi może  rozpromienić czyjeś życie. Mamy nadzieję, że nam to się udało. Bądźmy zawsze gotowi do niesienia  pomocy tym, którzy jej potrzebują.

A. Kalisz, M. Figiel

Konkurs literacki „Najpiękniejsze życzenia świąteczne”

W konkursie brali udział uczniowie klas szóstych.

Nagrodzono prace następujących osób:

1. Julia Hałabiś  kl.VI b – I miejsce
  2. Paulina Szumna  kl. VI b – II miejsce
  3. Szczepan Adamczyk kl. VI b – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

1. Weronika Oźga  kl.VI a
  2. Nikodem Powęska kl.VI b

Gratulujemy: Renata Kaźmierak

Oto życzenia Julki:

W błogosławionym czasie

Bożego Narodzenia,

w magicznej nocy

wigilijnego wieczoru

odnajdźmy

wiarę, nadzieję i miłość,

które przywrócą nam pokój w sercach,

ufność w duszy i radość myśli.

Niechaj spełniają się wszystkie życzenia

o zdrowiu, szczęściu i marzeniach.

Wyróżnienie w powiatowym konkursie ekologicznym „Każdy chwat sprząta świat”

15 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kraśniku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu  ekologicznego „Każdy chwat sprząta świat”.  Nasza szkoła otrzymała  wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych . Dyplom i nagrodę rzeczową w postaci edukacyjnych naklejek na schody wręczył Starosta Kraśnicki Andrzej Rola. W  tym projekcie bierzemy  udział  już od kilku lat i co roku organizatorzy doceniają nasze zaangażowanie i działania mające na celu kształtowanie dobrych ekologicznych nawyków oraz ochronę środowiska naturalnego. W tym roku rozszerzyliśmy swoje działania do zasięgu ogólnopolskiego i przesłaliśmy sprawozdanie z  podejmowanych przez placówkę działań również do Fundacji „Nasza Ziemia”. Otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie i  certyfikat uczestnictwa w akcji Sprzątanie Świata -Polska 2020. To bardzo budujące, że nasi uczniowie rozumieją potrzebę edukacji i działań ekologicznych. Mamy nadzieję, że ich zapał i chęci  w przyszłym roku zaprocentują równie ciekawymi pomysłami i działaniami.

Marta Ciupak

Rozstrzygnięcie konkursu na kalendarz gminny

10 grudnia w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży odbyło się wręczenie nagród za udział w gminnym konkursie „Gmina Kraśnik – Odkryj nasze piękno”. Konkurs miał na celu stworzenie kalendarza promocyjnego Gminy Kraśnik na rok 2021. Nagrodami w konkursie były karty prezentowe do Empiku ufundowane przez Gminę Kraśnik.

Spośród nadesłanych prac, jury wyłoniło trzech finalistów. Pierwsze miejsce zajęła praca Amelii Biegaj (Szkoła Podstawowa w Stróży). Za niemal równie dobrą została uznana praca Emilii Bieleckiej (Szkoła Podstawowa w Stróży), a tuż za nią, na trzecim stopniu podium uplasował się projekt kalendarza wykonany przez Bartłomieja Wojtysiaka (Szkoła Podstawowa w Kowalinie). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Kamila Berdys