Home » 2021 » luty » 15

Daily Archives: 15 lutego, 2021

III Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III

Dnia 10 lutego 2021r. odbył się  III Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III.   Do konkursu przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik. Ze względu na pandemię  uczniowie pisali dyktando  konkursowe   w swoich  szkołach macierzystych.

Uczniowie – laureaci eliminacji szkolnych konkursu z klas II i III  ze Szkoły Podstawowej  Kowalinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim i  Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży pisali dyktando pełne  pułapek ortograficznych. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

Kategoria klas III

I miejsce –„ Mistrz Ortografii Klas III ”Adrian Czach  kl. III  – Szkoła Podstawowa im.  Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim

II miejsce –„ Wicemistrz Ortografii Klas III ” Aleksandra Czarnota  kl. III a  –  Szkoła Podstawowa    im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

ex aequo  III miejsce  w kategorii klas IIIBartłomiej Zielonka  kl. III Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim i Natalia Biernacka kl. III a – Szkoła Podstawowa    im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

Kategoria klas II

I miejsce –„ Mistrz Ortografii Klas II ” – Łukasz Lawenda  kl. II a – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

II miejsce –„ Wicemistrz Ortografii Klas II ” – Oliwia  Wróbel  kl. II b –  Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

III miejsce  w kategorii klas II –  Maciej  Kasperek kl. II a  – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami,  książkami i nagrodami rzeczowymi  ufundowanymi przez  Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy  Kraśnik.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  im ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży,  a koordynatorami  konkursu były p. Alina Bańka i p. Bożena Brytan.

Bożena  Brytan

luty 2021