Home » Bez kategorii » Wyróżnienie w powiatowym konkursie ekologicznym „Każdy chwat sprząta świat”

Wyróżnienie w powiatowym konkursie ekologicznym „Każdy chwat sprząta świat”

15 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kraśniku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu  ekologicznego „Każdy chwat sprząta świat”.  Nasza szkoła otrzymała  wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych . Dyplom i nagrodę rzeczową w postaci edukacyjnych naklejek na schody wręczył Starosta Kraśnicki Andrzej Rola. W  tym projekcie bierzemy  udział  już od kilku lat i co roku organizatorzy doceniają nasze zaangażowanie i działania mające na celu kształtowanie dobrych ekologicznych nawyków oraz ochronę środowiska naturalnego. W tym roku rozszerzyliśmy swoje działania do zasięgu ogólnopolskiego i przesłaliśmy sprawozdanie z  podejmowanych przez placówkę działań również do Fundacji „Nasza Ziemia”. Otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie i  certyfikat uczestnictwa w akcji Sprzątanie Świata -Polska 2020. To bardzo budujące, że nasi uczniowie rozumieją potrzebę edukacji i działań ekologicznych. Mamy nadzieję, że ich zapał i chęci  w przyszłym roku zaprocentują równie ciekawymi pomysłami i działaniami.

Marta Ciupak

grudzień 2020