,,Dla serc szlachetnych

najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość

w niedoli przynoszą”

Adam Asnyk

Akacja #Razem na Święta

W tym roku pomimo panującej pandemii Szkolnemu Kołu Wolontariatu dzięki zaoszczędzonym funduszom udało się zorganizować akcję #Razem na Święta, której celem jest niesienie pomocy innym. W ramach tej akcji przygoto- waliśmy 160 paczek z pierniczkami, kartkami z życzeniami i słodkościami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach. Nie było by to możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe innych. Dziękujemy: Dyrekcji,  naszym koleżankom i kolegom ze Szkoły Podstawowej w Stróży oraz Dyrekcji i wychowawczyniom z Przedszkola w Stróży (za kartki świąteczne wykonane przez dzieci), pani Zofii Żołnierczyk z Kwiaciarni Bukiet, panu Jakubowi Czerwiec z hurtowni ,,Warzywko’’ i wszystkim innym ludziom dobrej woli. Dzięki Wam doświadczyliśmy również wielkiego dobra i utwierdziliśmy się, że warto pomagać.

Świat potrzebuje dobra. Pamiętajmy, że nikt z nas nie żyję tylko dla siebie. Pomagając innym, pomagamy również sobie. Dawanie otwiera drogę do otrzymywania. Nawet odrobina dobra, życzliwości czy zainteresowania okazana drugiemu człowiekowi może  rozpromienić czyjeś życie. Mamy nadzieję, że nam to się udało. Bądźmy zawsze gotowi do niesienia  pomocy tym, którzy jej potrzebują.

A. Kalisz, M. Figiel

grudzień 2020