Home » Aktualności » Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

ŚLUBUJĘ …

Dnia 27 października 2014r. odbyła się jedna z najważniejszych szkolnych uroczystości – Ślubowanie klas I. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i zaproszeni goście.

Wszyscy uczniowie wspaniale prezentowali się w galowych strojach i granatowych biretach. Dzieci przedstawiły program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń:

kl. I a – Małgorzaty Kozłowskiej

kl. I b – Bożeny Brytan

kl. I c – Elżbiety Białej i Ewy Mróz

Były piosenki, wiersze i sprawdzian umiejętności z różnych edukacji który pierwszaki zdały na 6. Całość poprowadziły uczennice kl. V a: Zuzia Lipińska, Julka Chodara, Ewa Amrozy. Były też podziękowania i życzenia.

Kulminacyjnym momentem było złożenie przysięgi i pasowanie na ucznia. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować szkołę i sumiennie wykonywać obowiązki ucznia, aby w przyszłości służyć Polsce.

Wiele emocji wywołał moment pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Pasowania dokonała pani dyrektor Anna Myszak.

Na zakończenie czekała na pierwszoklasistów niespodzianka –upominki od klas III i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczyste ślubowanie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny, aby nauka była dla Was przyjemnością, a na twarzy zawsze gościł uśmiech.

Bożena Brytan