Home » Aktualności » Świąteczne zdobienie pierników

Świąteczne zdobienie pierników

        Dnia 09.12.2014 roku z inicjatywy rodziców oraz pana starosty Andrzeja Maja, uczniowie klas pierwszych mogli wziąć udział w niecodziennych warsztatach plastycznych. Temat warsztatów: „Dekorowanie świątecznych pierników.” Pierniczki były upieczone przez panią Martę Pyzik. Podczas dekorowania uczniowie mogli skorzystać z praktycznych porad dotyczących pracy nad piernikami. Ponadto integrowali się podczas pracy, doradzając sobie wzajemnie, jak wykonać dany wzór na ciastku. Pięknie udekorowane pierniczki wyglądały bajecznie kolorowo a unoszący się zapach ciasta przypominał, że święta tuż, tuż. Uczniowie klas pierwszych część pierniczków przekazali jako świąteczne, słodkie upominki do paczek dla dzieci chorych na choroby genetyczne.

       Marzeniem uczniów klas pierwszych jest, aby w przyszłym rok mogli uczestniczyć w podobnej imprezie.

       Uczniowie klas pierwszych razem z wychowawcami dziękują wszystkim zaangażowanym osobom za zorganizowanie tej imprezy.

Małgorzata Kozłowska

IMG_0029

IMG_0032