Home » Aktualności » ,,Drugie życie baterii”

,,Drugie życie baterii”

27 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się impreza ekologiczna dotycząca ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pod hasłem ,,Drugie życie baterii’, w którym uczestniczy nasza szkoła. Imprezę przygotowali i wykonali harcerze ze szkolnej drużyny harcerskiej ,,Parasol” z zespołu ,,Super akumulatorki” Zostały zaprezentowane efekty zbiórki zużytych baterii przeprowadzonej w naszej okolicy. Zgromadziliśmy łącznie blisko 86 kilogramów tych trujących odpadów, które 7 kwietnia odebrała firma Remondis zajmująca się gospodarką odpadami i recyklingiem.

Zaprezentowaliśmy informacje utrwalające problem zużytych baterii. Zaprezentowaliśmy filmiki związane z tematem. Umożliwiliśmy uczestnikom imprezy zagranie w grę internetową ,,Wielka zbiórka elektrośmieci i zużytych baterii”. Przedstawiliśmy także bajkę ,,Bateriowe problemy”.

Na uroczystość przybyli goście: ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku w osobie Pana Tomasza Ula zajmującego się Gospodarką wodną i ściekową oraz rolnictwem; z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kraśniku, z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Pani Hanna Kozyra; z Urzędu Gminy Kraśnik Pani Izabela Krawczyk z działu Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami, zajmująca się gospodarką odpadami.

Nasze działania jednak nie skończyły się i nowe pudła na zużyte baterie już się zapełniają;)

Magdalena Bartosik

100_3700 100_3728