Home » Aktualności » Cecylion 2015

Cecylion 2015

Zapraszamy szkoły podstawowe i gimnazja powiatu kraśnickiego do udziału w VIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej Harcerskiej i Patriotycznej CECYLION

VIII POWIATOWEGO

PRZEGLĄDU PIOSENKI RELIGIJNEJ HARCERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

„ CECYLION ” W STRÓŻY

I Organizatorzy

• Starostwo Powiatowe w Kraśniku
  • Gmina Kraśnik
  • Szkoła Podstawowa im. ks. St. Zielińskiego w Stróży
  • Parafia Rzymsko- Katolicka w Stróży pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej

II Cel imprezy

1. Upowszechnienie piosenki religijnej harcerskiej i patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
  2. Zachęcanie dzieci i młodzieży do śpiewania piosenek religijnych harcerskich i patriotycznych.
  3. Kształtowanie kultury religijnej i muzycznej.
  4. Uwrażliwianie młodzieży na piękno tradycji i wychowanie w szacunku do niej.

III Termin

Impreza odbędzie się 09.06.2015r. od godziny 10.00 w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

IV Warunki uczestnictwa.

1. W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści oraz 2-10 osobowe zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne (max 4 instrumentalistów) reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja.
  2. Dopuszcza się pół-playback oraz akompaniament instrumentów elektronicznych.
  3. Szkoła może zgłosić 1 solistę i 1 zespół w poszczególnych kategoriach wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach (przy dużej liczbie kandydatów)
  4. Zespół lub solista obowiązany jest wykonać jedną piosenkę o tematyce religijnej lub patriotycznej.
  5. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie na adres/fax Szkoły Podstawowej w Stróży kart uczestnictwa (wg załączonego wzoru) oraz podkładów muzycznych do dnia 03.06.2015r.

V Ocena.

1. Oceniane będą: dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny oraz klimat stworzony na scenie.
  2. Mile widziane samodzielne kompozycje i teksty piosenek.
  3. Ocenianie odbędzie się w następujących kategoriach.

szkoła podstawowa

• solista I – III
  • solista IV – VI
  • zespół I – III
  • zespół IV – VI

gimnazjum

• solista
  • zespół

VI Nagrody

1. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów w poszczególnych kategoriach. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa.

VII Uwagi końcowe.

1. Próby z mikrofonem od godziny 9.00
  2. Koszt podróży uczestników i opiekunów pokrywają placówki delegujące.
  3. Zgłaszanie uczestnictwa nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.
  4. Zespoły liczące więcej niż 10 osób (wokal) nie będą dopuszczone do konkursu.
  5. Sprawy nieujęte regulaminem rozstrzyga organizator.
  6. Decyzje Komisji Artystycznej Przeglądu są ostateczne i niepodważalne.

Hymn przeglądu „Abba Ojcze”

MIEJSCE PRZEGLĄDU i ADRES ORGANIZATORA

Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

23- 206 Stróża