Home » Aktualności » MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w naszej świetlicy szkolnej

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w naszej świetlicy szkolnej

Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce korzysta z Internetu*. Gry on-line, strony z aplikacjami czy filmami to dla nich codzienność. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak przestrzegać bezpieczeństwa i znajdować wartościowe treści w sieci. Dlatego warto zachęcać młodych internautów do netykiety, budowania umiejętności społecznych i rozwoju kreatywności z wykorzystaniem Internetu i multimediów.

Świetlica szkolna – miejsce, w którym dzieci spędzają czas przed lekcjami i po nich. Tu bawią się i uczą przy wsparciu wychowawców. MegaMisja powstała właśnie dla nich. Jest to program zapewniający uczniom nowoczesną edukację z elementami gry fabularnej, dający im możliwość rozwoju kompetencji cyfrowych i odkrywania pożytecznych stron nowych technologii. A wszystko w formie zabawy w cyfrowe laboratorium, które dzieci ze świetlicy pomogą chronić przed działaniem pewnego niesfornego wynalazku.

Właśnie dlatego i nasza szkoła zgłosiła się do MegaMisji. Naszym głównym celem jest zdobycie wiedzy, umiejętności i zebranie nagród dla naszej świetlicy.

Poniżej zamieszczamy krótki film promujący naszą świetlicę.