Home » Aktualności » Drugoklasiści ze SP w Stróży uczą się jazdy konnej

Drugoklasiści ze SP w Stróży uczą się jazdy konnej

W dniach 17-18 września 2016 r. drugoklasiści ze SP w  Stróży wraz  z inicjatorem wyjazdu p. Ewą Kret i opiekunami p. Edytą Powęską, p. Ewą Więckowską oraz p. Katarzyną Pytlak przebywali na zajęciach Zielonej Szkoły w Janowie Lubelskim. Tam pod okiem instruktorów nabywali umiejętności jazdy konnej oraz uczyli się jak dbać o te zwierzęta.

Podczas ,,leśnego safari” samochodami terenowymi odwiedzili miejsca żerowania bobrów. Dzieci zobaczyły jak wyglądają te zwierzęta oraz poznały ciekawostki związane z ich życiem.

W Łążku Garncarskim każdy uczeń miał możliwość wykonać przy użyciu profesjonalnego koła garncarskiego naczynie z gliny.

Oprócz tych umiejętności dzieci uczyły się strzelać z łuku oraz zasad fair play podczas  współzawodnictwa w różnorodnych zabawach.

Drugoklasiści odwiedzili też drewniany kościółek ks. Pińciurka w Momotach oraz poznali historię Porytowego  Wzgórza.

Dla uczniów klasy  II  ,,a’’  ze Szkoły Podstawowej w Stróży  wyjazd na Zieloną Szkołę to także ,,szkoła życia’’. Był to dla nich pierwszy dwudniowy wyjazd poza miejsce zamieszkania bez rodziców. Dzieci uczyły się samodzielności, integracji, bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

Mamy nadzieję , że następne wyjazdy na  Zieloną i  Białą Szkołę będą jeszcze fajniejsze.

Ewa Kret

User comments