Home » Aktualności » „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Program dla klas pierwszych  „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

To największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Program ten w I semestrze roku szkolnego  realizowały  klasy pierwsze pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń.

Uczniowie zdobywali i utrwalali wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy, jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie oglądali filmy oraz wykonywali zadania z książeczki edukacyjnej. Program zakończył się udziałem w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i osiągnęli wysoki wynik w teście.  Gratulujemy!

Beata Gryta