Home » Aktualności » Zapaśnicy na Siedleckich matach

Zapaśnicy na Siedleckich matach

W marcu reprezentacja Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Stróży korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego klubu WLKS Siedlce, wzięła udział w Pierwszych Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego w Zapasach. Tego dnia nasz klub reprezentowały dziewczynki i chłopcy, zarówno uczniowie podstawówki jak i gimnazjum.

Po przeprowadzonej rozgrzewce jako pierwsza do swoich walk przystąpiła najmłodsza grupa wiekowa –dzieci. W tej kategorii medale dla nas zdobyły: Łucja Woźniak- złoto, Ania Flis- srebro, Paulina Likos- brąz, Natalia Małek- srebro, Maja Łysak- brąz.

Następnie do zmagań przystąpiły młodziczki. W tej kategorii reprezentowała nas Zuzanna Lipińska która zajęła II miejsce w swojej kategorii wagowej.

Po młodziczkach przyszedł czas na młodzików, którzy wywalczyli następujące miejsca: Maciej Kania – I, Michał Kasica- III, Szymon Glinka- II, Łukasz Małek-V, Wojtek Janowski- VII.

Podsumowując całe zawody uważam, że był to dobry i potrzebny start, który pokazał nam trenerom ale i zawodnikom, że okupione ciężką praca treningi przynoszą wymierne efekty, oraz że nasz klub może z powodzeniem konkurować na macie z klubami nie tylko z województwa Lubelskiego ale również z województwa Mazowieckiego.

Łukasz Kiełb