Home » Aktualności » Na ludową nutę

Na ludową nutę

Tradycją  Szkoły Podstawowej w Stróży są wizyty uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku. Tym razem okazją były Święta Wielkanocne. Uczniowie klasy II ,,A’’ pod opieką wychowawczyni  p. Ewy Kret, nauczyciela p. Jerzego Puzonia oraz przedstawiciela rodziców p. Danuty Oźgi przygotowali przedstawienie pt. ,,Ludowe zwyczaje Świąt Wielkanocnych”. Ubrani w piękne ludowe stroje przedstawili zwyczaje wielkanocne z różnych regionów Polski. Przypomnieli zwyczaje chodzenia z ,,gaikiem”, ,,kurkiem”, oblewania się wodą i ,,dyngowania”. Występ wzbogaciły ludowe piosenki, taniec ,,Trojak” oraz specjalnie przygotowane na tę okazję rekwizyty. Po przedstawieniu uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz złożyli życzenia. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek, na który ciasto upiekli rodzice uczniów.

Spotkanie uczniów z pensjonariuszami  to   także lekcja tolerancji  i szacunku do osób starszych.

Wizyta w DPS  na długo pozostanie w pamięci pensjonariuszy i uczniów naszej szkoły.