Home » Aktualności » Zapaśnicy na Mistrzostwach Województwa

Zapaśnicy na Mistrzostwach Województwa

Ostatni weekend maja był ostatnim w tym roku szkolnym sprawdzianem umiejętności dla zapaśniczek i zapaśników z klubu LUKS STRÓŻA. Zarówno damska jak i męska reprezentacja naszego klubu i naszych szkół wzięły udział w zawodach rangi mistrzostw województwa.

Jako pierwsze na matę weszły dziewczęta, które w sobotę wystartowały w „Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach Kobiet”. Zawody te zorganizowane były przez nasz klub a rozegrane zostały na hali Publicznego Gimnazjum w Stróży. Zgromadziły one ponad 100 zawodniczek z 11 klubów całego województwa lubelskiego (Chełm, Stoczek Łukowski, Lublin, Zamość, Włodawa, Janów Lubelski, Kraśnik) oraz spoza województwa (Chęciny, Kielce).

Zawodniczki miejscowego klubu LUKS STRÓŻA, kategorii wiekowej Junior, okazały się być  gościnnymi  gospodyniami, gdyż w klasyfikacji drużynowej wywalczyły II miejsce ustępując ekipie z LUKS SUPLES (Kraśnik) a wyprzedzając na podium drużynę MKS CEMENT-GRYF (Chełm).

Jeżeli natomiast chodzi o ich młodsze koleżanki, które stawiają swoje pierwsze kroki na zapaśniczych matach, wyróżnić należy Natalię Małek, która wygrywając swoje wszystkie walki zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki wśród dzieci, oraz Paulinę Likos i Maję Łysak, które  w bardzo dobrym a nawet przełomowym stylu wywalczyły swoje medale. Po zawodach żałować można jedynie kontuzji jaką odniosła w swojej walce Łucja Woźniak, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i drużyny.

Dzień później w niedzielę, w zawodach tej samej rangi wystartowali chłopcy. Wzięli oni udział w „Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach- styl wolny” w Krasnymstawie. Nasi zapaśnicy idąc śladami koleżanek wywalczyli w tej imprezie 4 medale (4 startujących zawodników z naszego klubu). Klasą samą dla siebie, po raz kolejny okazał się Michał Kasica, który zdeklasował rywali w kat. wagowej do 42kg. Szymek Glinka i Łukasz Małek zawalczyli na swoim wysokim poziomie zdobywając swoje kolejne medale a po raz pierwszy z tak dobrej strony pokazał się Maciek Kania wygrywając całą kat. wagową.

Teraz przed naszymi zawodniczkami i zawodnikami zasłużony wypoczynek na organizowanym przez klub obozie sportowym nad morzem.

Łukasz Kiełb